Hoci sa môže zdať, že piť nápoj s kúskami zlata alebo jesť jedlo potiahnuté zlatou fóliou je výstrelkom posledných dní, opak je pravdou. S jedlým zlatom sa koketovalo už pred tisíckami rokov a túto techniku poznali dokonca aj starovekí Egypťania. V stredoveku sa jedlé zlato vyskytovalo na pompéznych hostinách rozmaznaných panovníkov a v renesancii ho používali na výrobu medicíny. Zlato ľudí priťahovalo od počiatku vekov a bola len otázka času, kedy skončí na tanieri.

Dnes majú „zlaté jedlá“ svoj boom a milovníci netradičnej a luxusnej gastronómie neváhajú zaplatiť stovky eur za svoje zlaté pokrmy. Ako teda chutí zlato? Možno budete prekvapení, ale nemá žiadnu chuť, nezmení chuť jedla a vlastne ho nebudete v jedle ani cítiť. Ide teda len o luxusný pocit z toho, že ho máte na tanieri. Jedlé zlato musí mať minimálne 22 karátov a pre telo je bezpečné, pretože ho telo jednoducho nebude tráviť. Zlato tráviacim traktom napokon len prejde. Jeho cena rastie, samozrejme, kvôli materiálu, ale aj preto, že pripraviť tenučké zlaté fólie je dokonalé umenie a sú potrebné na to špeciálne kurzy, aby so zlatom vedel šéfkuchár pracovať, pričom musí minimalizovať straty. Stále ide predsa o zlato. Zaujal vás príbeh jedlého zlata? Vyberme sa na ochutnávku s príchuťou alchýmie! Koľko stoja najdrahšie zlaté špeciality sveta?

Zlatý hamburger
To by neboli Spojené štáty americké, aby nekoketovali s myšlienkou použiť zlato na hamburger. Na počiatku bol nápad a ten sa zhmotnil do zaujímavého jedla s cenovkou 666 dolárov za kus. Nie nadarmo má Douche Burger prezývku „najdrahší hamburger sveta“. Ak by ste si ho chceli vychutnať, musíte sa vybrať do New Yorku, kde ho predávajú z obyčajného food trucku. Samozrejme, nielen kvôli zlatu je hamburger taký drahý, ale keď už máte platiť luxusnú sumu, dostanete v žemli aspoň lukratívnu hovädzinu Kobe, kvalitný, vyzretý syr Gruyere, kaviár, foie gras, hľuzovky a homára. Napadla vám ešte nejaká luxusná chuť, na ktorú zabudli? Kobe sa po príprave obalí do zlatej fólie a môžete si zahryznúť. Ani sa nesnažte spočítať, koľko vás vyjde jeden hryz.

Foto: iStock

Suši so zlatým leskom
Na aké jedlá si pomyslíte, ak sa bavíme o jedlom zlate? Je ťažké si niečo predstaviť, však? Medzi zlaté špeciality patrí aj suši, ktoré vytvoril filipínsky šéfkuchár Angelito Araneta. Nezaujalo ani tak svojou chuťou ako faktom, že jeho suši vošlo do Guinnessovej knihy rekordov ako najdrahšie suši sveta. Jeden kúsok sa totiž predal za 1800 dolárov. Predstavte si klasické suši s vynikajúcim nórskym lososom. K tomu pridajte foie gras, mango, divoký šafran a namiesto morskej riasy ho jednoducho obaľte do jedlého zlata. Aby to nebolo málo, na vrch ho ešte ozdobte tromi perlami a diamantmi – a rekord je na svete. Tak čo, skúsite si ho pripraviť doma?

Foto: iStock

Najdrahší zmrzlinový pohár života
V gastronómií má New York povesť zlatého mesta a okrem hamburgeru, bagelov či pizze tu nájdete aj dezert, ktorý má nielen chutiť, ale aj šokovať. Tak vznikol nápad na dezert so zvláštnym menom Frrrozen Haute Chocolate. Spojila sa v ňom vášeň pre luxusnú čokoládu a dokonalosť šperkov. Dezert sa podáva v drahom krištáľovom pohári, ktorého podstava je ozdobená náramkom z 18-karátoveho zlata s bielym diamantom a vychutnávate si ho vzácnou zlatou lyžičkou posiatou diamantmi bielej aj čokoládovej farby. Sama o sebe stojí cca 14 000 dolárov. Dezert má v sebe zmes 28 rôznych kakaových bôbov, nastrúhajú sa na neho najdrahšie hľuzovky sveta a napokon sa dotvorí až piatimi gramami 23-karátového zlata, ktoré môžete zjesť. Keď ho uvideli na trh, stal sa na dlhé roky najdrahším dezertom sveta so zápisom v Guinnessovej knihe rekordov. Za túto špecialitu zaplatíte 25 000 dolárov (cca 20 700 euro), ale dobrou správou je, že drahá lyžička, ktorou ste jedli, je už vaša a to rozhodne stojí za to!

Foto: iStock

Bagel plnený zlatom
Nikdy vás nenapadlo, aby ste považovali bagel za luxusné jedlo, však? Keď táto jednoduchá pochúťka vznikala v židovskej štvrti poľského Krakowa, nikomu by zrejme nenapadlo, že príde doba, keď si budete môcť vychutnať bagel za rovných 1000 dolárov! Ako to už býva zvykom, snaha odlíšiť sa od konkurencie má na svedomí to, že sa zájde do extrémov. Asi tak by sme mohli popísať vznik tejto bizarne drahej chuťovky. Stačilo vziať bagel, rozkrojiť ho a naplniť zmesou lahodného krémového syru s hľuzovkami z talianskeho regiónu Alba, ozdobiť ho zaujímavou a netradičnou želatínou z goji a posypať ho zlatými lístkami. Trblietavý zlatý bagel sa stal hitom a hoci sa o ňom viac hovorilo ako sa ochutnávalo, premenil sa na legendu.

Foto: iStock

Cappuccino s 23 karátmi
Aj napriek tomu, že najviac zlatých jedál nájdete v americkom New Yorku, ani Dubaj sa so svojou povesťou ligotavého mesta nechce nechať zahanbiť. Milujete typickú vôňu cappuccina? Vyberte sa na neho do dubajského hotela Armani vo veži Burj Khalifa a ochutnáte ho tak, ako ste ho nikdy nemali možnosť ani len vidieť. Hotel sa totiž rozhodol, že svoje cappuccino vylepší jemnými lístkami z 23-karátového zlata. Tie sú tenučké a vy máte pocit, že vám namiesto peny dali len a len zlato, a tak sa môžete tešiť na to, že cappuccino bude „insta-friendly“ a budete mať aj zaujímavú spomienku. Lákadlom zlatého cappuccina je aj jeho cena, pretože kým ostatné zlaté jedlá, ktoré tu máme, stoja stovky či tisíce dolárov, toto cappuccino si môžete vychutnať len za 20 dolárov! To už stojí za to, čo poviete?

Foto: iStock

Zlaté Mexiko
Milovníci mexickej kuchyne by mali spozornieť! Tacos patrí k legendám týchto končín, ale tacos, aké vám naservírujú v Cabo San Lucas je absolútne unikátne. Nesie nálepku najdrahšieho tacos na svete a ak si ho želáte, musíte zaplatiť 12 500 dolárov len za to, aby ste dokázali, že ho naozaj chcete a aby šéfkuchár spustil svoju prípravu. Napokon doplatíte aj druhú polovicu a môžete sa pustiť do najdrahšieho jedla vášho života. Počítate správne – toto tacos vás bude stáť 25 000 dolárov. Tacos je zabalené v zlatom obale, naplnené hovädzinou Kobe a kvalitným kaviárom. Na vrch na ozdobenie sa pridajú ešte farebné a jedlé kvety aj ďalšie zlaté lístky a luxusný výtvor je hotový.

Foto: iStock

Syr nad zlato
Už ste si mohli všimnúť, že mnohé z jedál v našom rebríčku patria k najdrahším chuťovkám svojho druhu, a teda ani zaujímavý „syrový sendvič“ nebude výnimkou. Ak by ste ho chceli ochutnať, poznačte si meno Quintessential Grilled Cheese Sandwich. Na tanieri pred vami pristane na prvý pohľad ten najobyčajnejší sendvič, aký si viete predstaviť. Druhý pohľad vám už napovie, že je to s ním predsa len trošku inak. Zárukou kvality je raritný luxusný syr Caciocavallo Podolico. Ten sa obalí zlatými kúskami a vloží sa do sendviča s príchuťou šampanského Dom Perignon, ktorý sa ešte potrie maslom s bielymi hľuzovkami. Ak chcete ochutnať tento rekord, pripravte si na sendvič cca 214 dolárov.

Foto: iStock

Mohlo by vás zaujať:

Najdrahšie dezerty: Koľko stoja hriešne luxusné sladkosti?
Najdrahšie syry sveta. Ako chutí syrový luxus?
Chuť luxusu: Guľatá pochuťka pre fajnšmekrov

Facebook Comments