Vegánska kuchyňa ponúka naozaj pestré, inovatívne a aj mimoriadne chutné jedlá a oslovuje často aj tých, čo milujú mäso a neplánujú sa ho vzdať. Jedným z najobľúbenejších lokálnych podnikov v Bratislave, kde môžete začať svoje vegánske ochutnávky, je Balans Bistro. Renáta Mišová, spolumajiteľka tejto čoraz vyhľadávanejšej reštaurácie, vás pozýva objaviť nové chute a zahodiť predsudky. 

Ako vznikal koncept vegánskeho bistra v Bratislave a prečo ste sa rozhodli pre túto cestu?
Vegánskym životným štýlom už žijeme dlhé roky a bistro, kde budeme variť rastlinné jedlá bolo už dlho pred jeho zrealizovaním našim snom. Je to náš spôsob osvety, prinášať dobré vegánske jedlo aj ľuďom, ktorí by si možno inak takéto jedlo ani nedali, lebo si ho nevedia veľakrát sami pripraviť.

Mali ste pred tým skúsenosti s gastro podnikaním? Ako hodnotíte dnes toto rozhodnutie?
Nikdy predtým sme nemali skúsenosti so žiadnym podnikaním. Toto je naša prvá skúsenosť, ktorá bola obrovsky náročná, vyčerpávajúca a stála nás veľké množstvo hlavne psychických síl. Je to síce paradox, ale bolo je asi jedno z našich najlepších rozhodnutí v živote, keď sa na to pozrieme s nadhľadom.

Chodievajú k vám aj “nevegáni”? A čo je pravdy na tom, že vegánske jedlá chutia skôr ženám?
Samozrejme, chodia. Nevegánov, čiže úplne klasicky sa stravujúcich ľudí k nám chodí určite najviac. Nevieme však posúdiť, či ženám chutí takáto strava viac. Chodí k nám aj veľa mužov a rovnako im chutí 🙂

Čo by ste odporučili človeku, ktorý je zarytý mäsožrút a s vaším menu sa ešte len zoznamuje?
Aby hlavne nemal voči tomu jedlu predsudky a vychutnal si nové chute 🙂 A potom sa už naše čašníčky a čašníci pýtajú na preferencie, čo má človek rád a podľa toho sa snažia navigovať. Väčšinou čokoľvek z nášho street foodu – burger, burrito či sendvič vás určite nesklame.

Môžu získať športovci dostatok energie z vegánskej stravy?
Určite môžu, ale je veľmi potrebné si zloženie jedálnička naozaj plánovať. Ľudia, ktorí sa o túto tému zaujímajú vedia, že je už veľké množstvo čisto vegánskych vrcholových športovcov a športovkýň, ktorí/é sú asi najlepším dôkazom, že to je možné.

Je podľa vás vegánstvo vhodné aj pre deti?
Áno a aj k tejto téme existuje už dosť vyjadrení odborníkov. Je potrebné (ako pri každom spôsobe stravovania) riešiť vyvážený jedálniček, v ktorom bude zastúpené všetko – sacharidy, bielkoviny, zdravé tuky. Tiež je potrebné suplementovať napr. vitamín B12.

Počas lockdownu ste sa rozhodli začať využívať donáškovú službu Wolt. Čo vás presvedčilo, že bude táto služba dobrým partnerom?
Presvedčil nás priateľský prístup z ich strany, dobrá komunikácia a vzájomné nastavenie podmienok spolupráce.

Ako reagovali zákazníci na zavedenie možnosti donášky?
Zákazníci a zákazníčky boli a teda sú z donášky nadšení/é, lebo nás o to prosili roky 🙂

Čo sú pre vás kľúčové služby donáškovej spoločnosti, aby boli vaši zákazníci spokojní?
Rýchlosť, komunikácia so zákazníkmi a riešenie problému, ak s niečím nie sú spokojní. Rovnako aj frové podmienky pre reštaurácie, aby nemuseli enormne dvíhať ceny pre zákazníkov.

Ktoré jedlá z vašej ponuky sú vaši osobní favoriti a ktoré majú najradšej zákazníci?
Za nás by som asi zo stálej ponuky vypichla Kubano sandwich a Hot madras. Najpredávanejšie a najobľúbenejšie sú určite naše burgre spolu s burritami.

Mohlo by vás zaujať:

Woltujte“ a objavujte nové reštaurácie po celom Slovensku

Facebook Comments