Rozhodli ste sa kúpiť si prvý motocykel alebo vymeniť svoj starší za nový stroj? Pozrime sa na najhorúcejšie tohtoročné novinky, ktoré predstavila Honda. Skutočne sa dotýka všetkých veľkých kategórií: Adventure, Street či Scooter – a teda vyberie si naozaj každý. V redakcii sme napätí, kedy ich uvidíme naživo.

Foto: arch. Roman Nemec

Na pozvanie Hondy Slovensko idem na testovacie jazdy do Budmeríc, samozrejme, na dvoch kolesách. Na parkovisku penziónu Lindava pod červenými stanmi Honda čakajú nablýskané nové stroje na svojich jazdcov. Inštinktívne ma pritiahne nová CB1000R Black Edition. Je to Neo Sports Café motocykel v ultra štýlovom prevedení. S motorom o výkone 107 kW pri 10 500 ot. za min. pocítite jeho ohromujúcu silu a úchvatný rev výfuku zanechá hlboký dojem ešte dlho po tom, ako sa stratíte z dohľadu. Je to temná elegancia s maximálnym pôžitkom z jazdy a dokonalosťou v každom detaile.

Kto hľadá parťáka pripraveného na každé dobrodružstvo, určite by si mal vyskúšať vynovenú a ešte sofistikovanejšiu NC750X. Ostrejšie línie kapotáže, nižšie sedadlo a ochranný štít dávajú motorke nový charakter a zvyšujú pohodlie. O skvelý zážitok z jazdy sa postará ešte prudšie zrýchlenie a štyri režimy jazdy. Napríklad jazda počas dažďa je oveľa bezpečnejšia vďaka systému HSTC. Veľmi praktický je aj úložný priestor na mieste, kde by ste hľadali palivovú nádrž. Je to ideálny stroj do mesta, ale aj na víkendové výjazdy.

Foto: arch. Roman Nemec

Patríte ku skútristom, ktorí ale vyžadujú väčšiu flexibilitu? Vynovený X-ADV je prvotriedny prieskumník do mesta, ktorý si poradí s betónovou džungľou, ale aj s cestami v teréne. Je to také SUV medzi motorkami. Na tomto stroji sa Honda vyhrala s každým detailom a je plný vylepšení. Pristane mu oslovenie: rýchlejší, ľahší, komunikatívnejší a drsnejší. Smart doplnky ako inteligentný kľúč a výstražný systém ESS oceníte pri každodennej prevádzke. Poteší aj 5 režimov jazdy či elektronické ovládanie plynu, vďaka čomu sa skúter skvele prispôsobí vášmu štýlu jazdy. Viac informácií o spomenutých, ale aj ďalších novinkách nájdete na stránkach Honda.

Prichádza vytúžená chvíľa a my nasadáme na stroje a onedlho nechávame Budmerice za nami. Okružná jazda po vidieckych cestách bohatých na dlhé aleje či ostré zatáčky sa na chvíľu zastaví pred ikonickým hradom Červený kameň. Nad našimi hlavami sa formujú veľké hradby čiernych oblakov. Vietor silnie, padajú prvé kvapky a začína sa pretek s blížiacou sa búrkou. Rútiac sa po cestách smerom k penziónu si v mysli prehrávam známu skladbu Riders on the Storm od kapely The Doors.

Foto: arch. Roman Nemec

Pri mašinách ešte ostaneme:

Dvojkolesové lásky agenta 007
Nadupaný motosvet: Horúce novinky roku 2021
Chlapská psychohygiena na dvoch kolesách

Facebook Comments