Dajú sa plniť vodou. Prečo? Majú byť lacnejšou, mobilnejšou a porovnateľnou metódou tréningu. Takto môžete podľa ich vynálezcu, amerického boxera a trénera Tonyho Adenirana trénovať box kdekoľvek a kedykoľvek, a to bez potreby ťažkého a drahého mechu. Jeho odporové rukavice sú vyrobené z pevného vinylu, majú nastaviteľné zapínanie na zápästie na suchý zips a vnútorný „mechúr“. Podľa toho aký veľký odpor športovec potrebuje dosiahnuť, vie si každú rukavicu naplniť až 2,5 litrami vody. V ich popise ďalej stojí, že sú priedušné, umývateľné a rýchloschnúce.

Foto: kickstarter.com

Princíp ich fungovania by sa dal opísať jednoducho. Pri vystretí ruky vpred ako pri bežnom údere sa voda preleje do prednej časti rukavice, pričom jej hybnosť vpred vytvára odpor, keď sa rameno športovca následne stiahne dozadu. Podľa Adenirana je to „odpor voči tekutinám“, ktorý poskytuje skutočný tréning podobný boxu oveľa viac, ako keby boli rukavice jednoducho vybavené statickými závažiami. Voda tu spôsobuje zvýšenú stimuláciu primárnych, sekundárnych a dokonca terciárnych svalových. Vďaka tomu sa rýchlejšie spaľujú kalórie. Ruky, paže či ramená nedostávajú žiadne otrasy a nedochádza k ich poraneniu.

Či je to správy smer ukáže záujem online prispievateľov, ktorí svojou finančnou podporou alebo nezáujmom rozhodnú o ďalšom osude vodných rukavíc. V predpredaji sú v ponuke za 99 dolárov, neskôr ich maloobchodná cena vyskočí o stovku viac.

Mohlo by vás zaujať:

Tohto boxera by vytrieskala aj vaša babička
Od milovaného boxu ho neodstavil ani hendikep
Extrémne športy: Od poslíčka k prezidentovi UFC

Facebook Comments