Tá sa nemusí odohrávať len vo vašej hlave, môže sa stať realitou, ktorú prežijete. Stačí si ju zahrať…

„Prišiel som domov z práce skôr ako zvyčajne. Dvere boli odomknuté a v dome hrala hudba príliš hlasno. Bolo to divné, manželka končieva v práci neskôr ako ja. Nazrel som do obývačky a zbadal som ju – upratovačku. Otočená chrbtom ku mne, v krátkej minisukni, pohybujúc bokmi v rytme hudby, s prachovkou v ruke utierala prach v knižnici. Chvíľu som ju sledoval a cítil, ako tvrdnem. Keď sa dostala k nižším poličkám a predklonila sa, ja som zistil, že na sebe nemá spodné prádlo. Bolo rozhodnuté. Rozopol som rýchlo nohavice, chytil ju za boky zozadu a prirazil. Z reproduktorov sa ozývalo dlhé „yeah, yeah, yeah…“ Práve končila skladba She Loves You od Beatles, no my sme len začínali…“

Aj takýto scenár zo svojej fantázie môžete zinscenovať a zahrať si ho v rámci „role-play“ sexuálnych praktík. Nezabudnite však pri tom na to, že vaša partnerka či manželka musí byť oboznámenou účastníčkou takejto hry. V opačnom prípade by šlo o náhodný románik a neveru, za ktorú by ste od nej ani pri tom najlepšom hereckom výkone pomysleného Oscara nedostali. Z toho vyplýva, že aj „role-play“ má svoje pravidlá.

Foto: pixabay.com / Mingyuk Cheng

Pravidlá Role-Play
Skôr než začnete hrať akúkoľvek úlohu, musíte sa o tom porozprávať so svojou partnerkou. Otvorene sa porozprávajte o svojich fantáziách, nenaplnených snoch a predstavách, ktoré vás rajcujú a chcete ich zažiť. Vyjednávajte o rolách, nachádzajte prieniky vašich predstáv, stanovte hranice, ale aj jemné a tvrdé limity. Obe strany musia súhlasiť so všetkými aspektmi scény a s úlohami, ktoré na seba pri hraní roly vezmete. Dohodnite si signál – slovo alebo gesto, ktoré spomalí alebo zastaví scénu, ak by pre vás začala byť neprijateľná. Nezabúdajte, že tento proces nedefinuje iba roly a interakciu konkrétnej sexuálnej scény, ktorú vytvárate. Pomáha tiež podporovať pocit spolupráce, ktorý môže prehĺbiť vaše spojenie a intimitu mimo spálne.

Scenár a roly, kostýmy a rekvizity
Ak nájdete situáciu alebo rolu, ktorá vás vzrušuje a dohodnete sa na nej so svojím partnerom, vytvorte si krátky koncept situácie. Nie je potrebné mať podrobný scenár s replikami, postačí jednoduchý koncept. Napríklad môže ísť o rolu lekára či zdravotnej sestry a pacienta. Zdravotná sestra sa stará o pohodlie pacienta, rozmaznáva ho, aby sa cítil príjemne. Stále je však autoritou, ktorú treba rešpektovať. Lekár by mal zasa pacienta dôkladne vyšetriť. Nielen obviazať napríklad vyvrtnutý členok, ale aj zmerať teplotu (pokojne prstom) či pichnúť „injekciu“ a podobne.

Tento príklad je nadčasovou klasikou, o ktorej ste už určite počuli, prípadne sú vám tieto roly známe z nevinných detských čias. V každom prípade, ide o výbornú rolu s jedinečnou dynamikou, pri ktorej sa dá použiť veľa rôznych hračiek. A to sa už dostávame ku kostýmom a rekvizitám. Tie sú neodmysliteľnou súčasťou hrania rolí. Mnohé z nich nemusíte špeciálne kupovať, mnohokrát stačí, ak sa rozhliadnete po vhodnom oblečení a rekvizitách aj u seba doma. Napríklad pre rolu inštalatéra, ktorý príde paničke opraviť kvapkajúci vodovod, vám postačia v horúcich letných dňoch len montérky a taška s náradím. Tá nemusí obsahovať len skrutkovač, hasák či kliešte. Ak je pre realizáciu vašich predstáv potrebná uniforma, prípadne kostým zvieraťa či mimozemšťana, na internete určite nájdete niekoľko obchodov, v ktorých je možné kostýmy zapožičať či zakúpiť.

Popustite uzdu svojej fantázii a začnite hrať dohodnuté roly mimo vášho obydlia. Zájdite napríklad večer do baru, kde ako vyšetrovateľ, ktorý práve skončil službu, kúpite drink osamotenej žene sediacej pri bare. Zbaľte ju a po pár pohárikoch si ju odveďte domov.

Hranie rolí je takou malou dovolenkou z vášho každodenného života bez toho, aby ste museli niekam chodiť. Môže to byť príležitosť prepísať svoju vlastnú sexuálnu históriu, uskutočniť dlhotrvajúcu fantáziu alebo jednoducho zažiť sex spôsobom, ktorý sa výrazne líši od vašej typickej osobnosti. Ak dokážete prekonať očakávaný nepríjemný pocit na začiatku, role-play by mohlo viesť len k najlepšiemu sexu, aký ste kedy zažili.

Foto: iStock

Buďte, kým chcete (tipy BREAK-u na role-play)
Učiteľka a študent
Masérka a klient
Šéf a zlá zamestnankyňa
Špiónka a vyšetrovateľ
Skúsený muž a neskúsená panna
Kuriér s pizzou a zákazníčka bez peňazí
Podomový predajca a žena v domácnosti
Horár a stratená turistka
Známa osobnosť a fanúšik
Striptérka a zákazník
Prostitútka
Taxikár
Hypnotizér

Možno vás navnadia:

Swinging: Vzrušujúci životný štýl
Mokré radovánky trochu inak… v prúde „zlatého dážďa“
Ako si so zadnou dierkou užiť iba rozkoš?

Facebook Comments