Americká automobilka Lincoln a predajca luxusného tovaru Shinola (okrem iného vyrába hodinky , bicykle a kožené výrobky) sa rozhodli pre spoluprácu. „Shinola nám otvoril svoju predvádzaciu miestnosť ako ihrisko – umožnilo nám preskúmať, ako by sa duch životného štýlu ich značky mohol votrieť do novej témy pre jedno z našich vozidiel,“ povedal Kemal Curic, riaditeľ dizajnu spoločnosti Lincoln. „Naši návrhári dostali vzácny darček a oni ho využili naplno. Vďaka čerstvým poznatkom, ktoré náš tím získal pri štúdiu obľúbených dizajnérskych motívov, je tento nový koncept Aviator skutočnou oslavou remeselného majstrovstva.“ Spolupráca bola pre Lincoln príležitosťou testovať a učiť sa a skúmať používanie rôznych farieb a nových materiálov pri navrhovaní vozidiel. Sedadlá sú vybavené krémovým semišom, ktorý krásne ladí s vložkami, rozjasňuje kabínu a dodáva perleťový odtieň, ktorý napodobňuje jedinečnú farbu exteriéru.

Foto: Lincoln

K dispozícii sú vzory Shinola z kože a tkanej sieťoviny, ktoré dodávajú kabíne určitú textúru a dojem. Exteriér SUV má jemný biely odtieň, ktorý pripomína ciferníky hodiniek Shinola. Existujú aj náznaky modrej, ktoré vyzerajú naozaj krásne. Táto farba sa spája s medenými akcentmi, ktorých cieľom je v niektorých prípadoch podľa Lincolna poskytnúť vzhľad ružového zlata. Tu je inšpiráciou sedačka na jeden model bicykla od Shinola.

Foto: Lincoln

Lincoln hovorí, že toto je zatiaľ len dizajnová štúdia. Koncept bude verejne debutovať na prestížnom kalifornskom charitatívnom podujatí Pebble Beach Concours d’Elegance v polovici augusta, kde sa zistí záujem verejnosti. V prípade kladného ohlasu snáď nebude vylúčená ani podobná (ak nie priamo rovnaká) limitovaná edícia.

Mohlo by vás zaujať:

Tri koncepty budúcnosti, ktoré vás chytia priamo za srdce
Teorema: Prvý virtuálny koncept a lá Pininfarina
Cyberster: Vzrušujúci koncept s dojazdom 800 km

Facebook Comments