Kam by ste sa mali vybrať, ak chcete ochutnať najlepší streetfood sveta? Ktoré mestá sveta by sme mohli prirovnať ku gastronomickým rajom? Najlepší streetfood na vás už čaká!

Bangkok (Thajsko)
Ak by mal svet vybrať len jedno jediné miesto na svete, ktoré sa stalo mekou streetfoodu, bol by to thajský Bangkok. Ľudia z celého sveta sem prichádzajú obdivovať Kráľovský palác, chrámové komplexy Wat Arun či Wat Pho, vozia sa farebnými tuktukmi a užívajú si dokonalý chaos mesta, ktoré nikdy nespí. Od ráno do neskorej noci si však všimnete, že Bangkok je mesto jedla. Pripravuje sa všade od najbočnejších ulíc cez okraj námestí až po stanice metra, parky či trhoviská. Akoby bol Bangkok jeden obrovský tanier, ktorý je neustále plný. Prvý kontakt so streetfoodom v Bangkoku zažijú mnohí na slávnej ulici Khao San, no vyberte sa na trhovisko Wang Lang, do čínskej štvrte Chinatown, alebo v akejkoľvek anonymnej uličke, ktorá nie je ani na mape. Thajčania milujú jedlo, a tak je samozrejmé, že tu dostanete skvelé gastronomické zážitky. Ochutnajte v Bangkoku papájový šalát Som Tam s čili papričkami, vychutnajte si legendárny Pad Thai alebo polievku Kuai Tiao Ruea s nezameniteľnou chuťou. V stánkoch nájdete aj pikantný Tom Yum s krevetami alebo Tom Ka Kai s jemným podtónom kokosového mlieka. Ak chcete dezert, najlepšia streetfood voľba je Mango Sticky Rice, lepkavá ryža s mimoriadne sladkým mangom. Bangkok je láska a láska ide cez žalúdok!

Pad Thai. Foto: iStock

Som Tam. Foto: iStock

Penang (Malajzia)
Ak je nejaká krajina v regióne juhovýchodnej Ázie, ktorá sa v gastronómii vyrovná Thajsku, je to Malajzia. Hoci je u nás menej známa, no svet už dávno spoznal génia tejto krajiny, a preto považuje ostrov Penang za jedno z najunikátnejších streetfood miest na našej planéte. V Malajzii sa miešajú indické, čínske, malajské, ale aj indonézske či thajské kulinárske vplyvy. Penang je spleťou viacerých svetov a práve vďaka malajskej rôznorodosti bude aj jeho ochutnávanie jazdou, na akú sa nezabúda. Preslávili ho hawker centrá, teda miesta, kde sa sústreďuje viacero pouličných predavačov. Tradícia je tu veľmi dlhá a kulinárske remeslo sa dedí z generácie na generáciu. Ochutnajte napríklad ikonickú polievku Laksu s ananásom aj tamarindom, skúste jarné rolky Popiah, ktoré sú odlišné od vietnamských, a milovníkov mäsa poteší Satay, malé grilované kúsky namočené v arašidovej omáčke. Najlepším jedlom sú rezance Char Kway Toew. Čínsku stopu v sebe nesie tajomné Bak Kut Teh, indickú zase Roti Canai s jemnými plackami a pikantným karí a malajské vplyvy perfektne reprezentuje Nasi Kandar. Penang vás poteší aj dezertom, preto má v zálohe Cendol s explóziou chutí. Tie na prvý pohľad k sebe akosi nepatria, no keď sa premôžete, uvidíte, že fazuľa, pandánové rezance, kokosové mlieko či kukurica do seba zapadajú.

Char Kway Toew. Foto: iStock

Satay. Foto: iStock

Kolkata (India)
Fascinujúca India je taká rozmanitá, že by mohla byť samostatným svetadielom. Ak je reč o jedle, máloktorá krajina sveta má taký kult jedla ako India. Mestá sú doslova posiate možnosťami pouličného jedla. Streetfood v Indii je ako náboženstvo a ak sa vydáte touto cestou, budete nadšení. Najlepšie indické streetfood mesto je Kolkata, bývalé hlavné mesto koloniálnej Indie, ktorému vtlačili pečať Briti. Dodnes tu na vás čakajú impozantné stavby strateného impéria. Vydajte sa do ulíc a ochutnávajte chuť Bengálska! Ako prvé si musíte dať Kathi Rolls, skvelé rolky naplnené zmesou nakoreneného mäsa s cibuľkou či paneerom. Práve v Kolkate ich vymysleli a popularitou dobyli celú Indiu. V uličkách s jedlom sa nechajte nahovoriť na Phuchku, malé guľôčky, ktoré sú naplnené zmesou zo zemiakov a zaliate vodou s tamarindou. Chutiť vám rozhodne bude aj Ghugni, teda karí z cíceru či hrachu s čerstvými chlebovými plackami. Bengálci milujú ryby, a tak na vás bude všade číhať aj rybacie karí. Ak ho raz skúsite, budete si ho pýtať zas a znovu. Kolkatské ulice vás nenechajú ani smädnými. Typický je malý hlinený pohárik s čajom s mliekom alebo osviežujúce mangové lassi.

Phuchka. Foto: iStock

Foto: iStock

Marrákeš (Maroko)
Africkým zástupcom na streetfoodovej scéne je marocký Marrákeš. Mesto známe pre svoje bazárové uličky nasiaknuté chaosom, pre svoju polohu neďaleko púšte aj vysokých hôr Atlasu a pre obrovské a živé námestie Jamma el-Fna, kde sa odohrávajú orientálne príbehy a rozvoniava jedlo. Marocká kuchyňa patrí medzi najchutnejšie na kontinente a Marrákeš je toho skvelým dôkazom. Najlepším miestom na streetfood je srdce mesta v podobe námestia, kde sa každý večer rozložia stánky posiate špecialitami. Ochutnajte tu Brochette, malé kúsky mäsa napichnuté na ihle a grilované na drevenom uhlí, dajte si k tomu Pastillu, zapečený koláč s kuracím mäsom (originál s holubičím), škoricou a orientálnymi koreninami. Mnohých zláka aj tradičná marocká špecialita Tanjia. Dostanete lahodné jahňacie či baranie mäso, ktoré sa veľmi dlho dusí vo vlastnej šťave s koreninami v hlinenej nádobe. Budete si poriadne pochutnávať, a to vás ešte čaká miska legendárnych slimákov. Bez toho, aby ste nevyskúšali slávny pomarančový džús na námestí či mätový čaj z Marrákeša, ani neodchádzajte.

Slimáky. Foto: iStock

Marocký nápoj číslo 1 – mätový čaj. Foto: iStock

Istanbul (Turecko)
Mesto na dvoch kontinentoch ovplyvnila Európa aj Ázia, a tak je Istanbul unikátnym a fantastickým spojením nielen chutí, ale aj kultúry, histórie či náboženstva. Istanbul, to sú príbehy Byzancie, osmanských sultánov a je to mesto posiate najznámejšími stavbami sveta od Haghia Sofia až po Veľký bazár, kde sa plnia orientálne sny. Dokonalá križovatka kultúr, kde niet divu, že tu na vás na istanbulských uliciach čakajú chutné poklady. Najznámejším istanbulským streetfoodom je Balik Ekmek, grilovaná makrela v tureckom chlebe so šalátom a citrónom. Najlepšie chutí okolo Galatského mosta. Ochutnajte však aj klasický Döner Kebab a uvidíte, že môže chutiť stokrát lepšie ako u nás. Špecialitou je aj Lahmacun, tenučké cesto podobné pizzi s mletým mäsom alebo mušle Midiye plnené ryžou a koreninami. Ikonické sú aj istanbulské toasty so sudžukom a syrom. Ak si chcete dať niečo väčšie, vyskúšajte Iskender Kebab, kúsky lahodného mäsa v rajčinovej omáčke s domácim jogurtom. Najlepšie vás v Istanbule osvieži šťava z granátových jabĺk či nekonečné dúšky tureckého čierneho čaju.

Iskender Kebab. Foto: iStock

Balik Ekmek. Foto: iStock

Palermo (Taliansko)
Aj napriek tomu, že sa nám streetfood zrejme najčastejšie spája s Áziou či ázijskými destináciami, nemusí to byť vždy pravda. Sicília je dokonalým príkladom toho, že aj Európa môže skrývať streetfood poklady, pričom najväčším je Palermo. Miešali sa tu národnosti, náboženstvá, striedali panovníci aj dynastie, a tak je Palermo nádherným mixom vznešenej histórie, kde nájdete barokové kostoly, normanské fasády, trhoviská s arabskou dušou a vynikajúce jedlo. Uliciam Palerma kraľuje Panelle e Croche, žemľa s cícerovou plackou a zemiakovou kašou v cestíčku. Odráža povahu kedysi chudobného mesta. Labužníci si prídu na svoje pri jedle zvanom Pani Ca Meusa, ide o vnútornosti, medzi ktorými nechýba slezina či pľúca, podáva sa v mäkkej žemli. Nájdete ich na kultových streetfood miestach, akými sú trhoviská Vucciria či Ballaro. Z Palerma neodíďte skôr, než ochutnáte niekoľko druhov Arancini, ktoré sú plnené ryžou, syrom a ragú. Ak milujte sladké, Palermo si vás získa svojimi Cannoli s čerstvou ricottou. Každé ráno nimi budete chcieť začínať svoj deň!

Panelle E Croche. Foto: iStock

Cannoli. Foto: iStock

Hanoj (Vietnam)
Aký by to bol rebríček najchutnejších miest sveta, ak by v ňom chýbal vietnamský Hanoj? Nie, my takú chybu nespravíme. Bangkok možno v prvom slede Hanoj zatieni, no keď sa naň pozriete bližšie, uvidíte, že Hanoj má toľko zaujímavých a chutných jedál, že Bangkok aj preskočí. V Hanoji vás zlákajú uličky starého mesta, ktorými sa rozlievajú trhoviská, ale aj miešanie francúzskej koloniálnej architektúry zabudnutej Indočíny s vietnamským chaosom, ktorý si tu po čase zamiluje každý. Ikonou Hanoja je polievka Bun Cha, ktorá sa dostáva pomaličky aj k nám. Skvelý vývar, husté rezance, grilované mleté mäso, jarné rolky a tona byliniek. Pridáte si k tomu zázvor, cesnak a čili a začnete si hľadať podnájom, pretože nebudete chcieť odísť. Kultovou polievkou je aj obľúbené Pho Bo. V Hanoji skúste aj legendárnu bagetu Banh Mi s rôznymi náplňami či Nem Ran, fantastické jarné rolky. Keď sa zatúlate na staré trhovisko v centre mesta, pohľadajte Banh Cuon, tenké ryžové cesto naplnené zmesou mletého mäsa a byliniek. Dokonalý Hanoj! Kávičkári si tu prídu na svoje, vietnamská káva získava na popularite. Určite si dajte aspoň raz kávu s vaječným žĺtkom, teda Ca Phe Trung.

Banh Cuon. Foto: iStock

Bun Cha. Foto: iStock

New Orleans (USA)
Ak by ste mali vybrať len jedno jediné streetfood mesto v USA, aké by to bolo? Napadne vám New York? Určite by ste sa nepomýlili, pretože „veľké jablko“ je skutočnou kulinárskou mekou, no ešte viac vás dokáže nadchnúť americké New Orleans. Mesto džezu a svojskej kultúry nie nadarmo nosí prezývku „Big Easy“. Ak príde reč na jedlo, tak začínajú tiecť sliny. Gastronomická scéna v New Orleans vznikla spojením kreolskej kuchyne. To je dôvod, prečo má New Orleans medzi labužníkmi takú povesť. Musíte tu ochutnať dokonale pripravené krevety a nechať vyniknúť chuť kreolských jedál, akými sú Gumbo či Jumbalaya. Najpopulárnejším streetfoodom je Fried Chicken (vysmážané kura), ktoré tu má tradíciu už od začiatku 19. storočia. Ako sladkú bodku si doprajte Beignets zo šiškového cesta.

Beignets. Foto: pixabay.com /raggio5

Od autora ďalej ponúkame:

Najdrahšie syry sveta. Ako chutí syrový luxus?
Dnes servírujeme najdrahšie morské plody sveta
Najdrahšie dezerty: Koľko stoja hriešne luxusné sladkosti?

Facebook Comments