Leon Bridges – Gold-Diggers Sound
Tretí štúdiový album amerického soulového speváka podporili aj umelci ako Robert Glasper, Terrace Martin či Atia „Ink“ Boggs. Tri oficiálne single dávajú tušiť, že novinka s jedenástimi skladbami sa bude uberať správnym smerom. Pre väčšinu piesní nemal Leon naplánovaný koncept, ale na niekoľko skladieb áno. Napríklad Magnolias je inšpirovaná hudbou Sade . Spevák však urobil vedomé rozhodnutie dištancovať sa od zvuku debutového albumu Coming Home (2015) a druhého albumu Good Thing (2018).  Teraz zvolil „nepredvídateľný“ prístup. Či sa mu to podarilo, môžete zistiť počas cca 37 minút počúvania „zvuku zlatokopiek“.

 

Prince – Welcome 2 America
Dosiaľ nevydaný album z jari 2010 je ďalšou ponukou z trezoru známeho amerického multiinštrumentalistu Princea (* 1958 – † 2016) s kapelou New Power Generation. Platňa s dvanástimi R&B skladbami dokumentuje jeho obavy, nádeje a vízie o zmene spoločnosti, ktorá predznamenáva éru politického rozdelenia, dezinformácií a obnoveného boja za rasovú spravodlivosť. Dnes si jeho práca opäť získava posmrtnú pozornosť, ktorú si zaslúži. Deluxe Edition Welcome 2 America kombinuje verzie 2LP a CD albumu s nikdy predtým nevydaným Blu-ray of the Prince.

RZA – RZA vs Bobby Digital
Na 6.8.2021 si americký raper, filmár a producent Robert Fitzgerald Diggs známy ako RZA pripravil dlho očakávaný album, ktorý mu produkoval DJ Scratch. „Lyricky mala moja hip-hopová časť šancu sa opäť objaviť počas karantény,“ uviedla RZA vo vyhlásení. „Dať Scratchovi uzdu ako producentovi a mne, keď beriem opraty ako MC, to ma kreatívne oslobodzuje a umožňuje mi hrať sa viac s lyrickými gagmi a lyrickými tokmi, pretože sa nemusím sústrediť na všetko.“ Scratch vydal skladby, ktoré zarezonovali a priviedol ma späť ku zvuku, ktorý som cítil, že chýba.“  dodáva líder kapely Wu-Tang Clan RZA.

BONUSOVÉ VIDEOKLIPY:

Slovenský spevák Bystrík sa postaral v novinke Spievaj so mnou o hudbu aj text. Tú venoval manželke, ktorá si v nej rovno aj zaspievala.

Druhý singel z pripravovaného tretieho štúdiového albumu Happy Smiles nedávno predstavili aj „lesbičky“ z ruskej skupiny TATU. Nový klip k piesni 220 pojali ako inak ako v decent sexi duchu. Z Leny a Julie sú stále zvodné mladé dámy.

Do letnej nálady prispel aj albánsko – americký spevák a skladateľ Gashi s klipom Sleeping On My Left.

Mohlo by vás zaujať:

Hudba a film: Tieto kúsky nenechajte bez povšimnutia
Telo do polohy ležmo, drink do ruky a k tomu slúchadlá
Hudobní nováčikovia aj osvedčení interpreti – osviežte si zmysly

Facebook Comments