Aké najluxusnejšie syry si na svete môžete dopriať a kam by ste sa za nimi mali vybrať? Vedeli by ste odhadnúť, v akej krajine sveta nájdete najdrahší syr? Aj v tejto chuťovke sa môže skrývať nejedno prekvapenie. Ak ste si doteraz mysleli, že syr sa vyrába len z kravského, ovčieho alebo kozieho mlieka, boli ste na omyle, svet je oveľa rozmanitejší.

Pule (Srbsko)
Koľko by ste maximálne zaplatili za kilogram syra? Nemyslite teraz na ten, ktorý bežne kupujete v obchode. Predstavte si syr, aký ste ešte nikdy nemali a ktorý sľubuje, že vás vezme do syrového neba. Za najdrahším syrom sveta sa musíte vybrať do balkánskeho Srbska, pretože práve tu sa vyrába syr menom Pule, ktorého cena sa pohybuje okolo 1200 eur za kilogram. Občas však jeho cena presiahne aj túto métu! Na syr to nie je zlé, však? Unikátom tohto syra je to, že mlieko, z ktorého sa vyrába, pochádza z balkánskeho osla. Ten sa musí ručne dojiť trikrát denne, aby sa z neho dostalo aspoň trochu mlieka. Na jeden liter je totiž potrebné za deň podojiť päť oslov a na výrobu kilogramovej hrudky syra musíte mať okolo 20 až 25 litrov mlieka! Vyrába sa v Srbsku v oblasti zvanej Zasavica, kde sa táto tradícia objavila už v 18. storočí. Syr Pule je veľmi jemný, ucítite v ňom závan sladkej aj orieškovej chute. Nič podobné ste ešte neochutnali.

Foto: iStock

Wyke Farms Cheddar (Veľká Británia)
Čoraz obľúbenejší tvrdý syr čedar má spomedzi všetkých svojich druhov aj drahého rekordéra. Je ním syr, ktorý vyrába farma Wyke v britskom Somersete už od roku 1860 a jeho cena sa môže vyšplhať na 300 – 320 eur za kilogram. Tajomstvo chuti spočíva v pomalom dozrievaní. Do svojej najlepšej formy sa dostane približne po 12 mesiacoch. Vtedy získa čedar svoj charakteristický zápach aj plnú chuť, pre ktorú si ho ľudia zamilovali. Mnohých labužníkov nezastaví ani jeho cena, a tak patrí k najpopulárnejším čedarom sveta. Pri dozrievaní získava orieškový podtón a keď je tento syr starší, objaví sa uňho slanosť aj nepatrná kyslosť.

Foto: iStock

Moose Cheese (Švédsko)
Vedeli ste, že existuje syr z losieho mlieka? Ak by ste chceli takúto špecialitu skúsiť na vlastnej koži, vyberte sa za ňou do Škandinávie. Presnejšie do švédskeho mesta Bjurholm, kde leží rodinná farma Moose House. Práve tu sa venuje rodina výrobe azda najzaujímavejšieho syra v krajine. Získať losie mlieko nie je také jednoduché, akoby sa mohlo zdať, pretože ide o sezónnu záležitosť. Získať ho viete len medzi májom a septembrom. Mlieko je plné proteínov, a tak má syr svoju špecifickú chuť, ktorú odborníci prirovnávajú ku camembertu. Unikátom tohto syra je to, že nikde inde na svete ho nevyrábajú, len tu na jednej jedinej rodinnej farme. Ročne ho vyrobia iba okolo 300 kilogramov, preto sa jeho cena pohybuje okolo 700 eur za kilogram.

Foto: iStock

Bitto (Taliansko)
Taliansko je rozhodne syrovou krajinou a každý, kto tu bol, si našiel ten svoj, na ktorý nedá dopustiť. Medzi najdrahšími talianskymi syrmi však vyniká menej známy kúsok zvaný Bitto, niekedy aj Bitto Storico, ktorý má svoje chutné korene v údolí Valtelina v regióne Lombardia. Chuť syra ovplyvňuje mimoriadne kvalitné kravské mlieko vďaka pastvinám na brehu rieky Bitto. Odborníci radi prízvukujú, že chuť syra sa dokonca mení počas ročného obdobia, a tak si môžete Bitto vychutnávať v rôznych obmenách. Bitto Storico je syr, ktorý dozrieva približne 70 dní, ale pokojne to môže byť až 10 rokov. Okrem kravského mlieka sa mieša aj s kozím mliekom, čím sa zvýrazní jeho osobitá chuť. Syr sa vyrába tradičnými metódami a dnes má dokonca nálepku „slow food“, čím si získal popularitu. Za kilogram zaplatíte 250 eur.

Foto: iStock

White Stilton Gold (Veľká Británia)
Hoci sa Anglicko alebo Veľká Británia nespája so syrom ako Holandsko či Francúzsko, v rebríčku najdrahších syrov sveta má niekoľko svojich zástupcov. Obľúbený syr White Stilton Gold pochádza z mesta Leicestershire a vznikol ako luxusný produkt. Ide o mäkký biely syr z kravského mlieka, ktorý sa svojou chuťou podobá na plesňový syr, no jeho luxusným atribútom sú kúsky zlata. Má lahodnú krémovú chuť a to, že ho pred sebou máte, spoznáte aj so zatvorenými očami vďaka jeho aróme. White Stilton Gold sa môže vyrábať len na šiestich miestach vo Veľkej Británii, a tak je držiteľom ochrannej známky. Za syr si priplatíte, aj vďaka zlatu stojí kilogram okolo 600 eur. Tento syr skúste s citrusovými plodmi, zázvorom alebo marhuľami.

Foto: iStock

Jersey Blue (Švajčiarsko)
Za úspechom švajčiarskeho syra s nešvajčiarskym názvom sa skrýva postava Williho Schmida, ktorý ho mal vyrobiť z kvalitného kravského mlieka. Jersey Blue má krémovú, takmer maslovú chuť, výraznú vôňu a mnohí ho vyzdvihujú aj pre jeho výzor, pretože je pretkaný vlnovkami modrej plesne. Práve toto spojenie z neho spravilo syr, po ktorom siahne nejeden labužník. Pre svoju chuť už získal syr niekoľko ocenení, a hoci nepatrí medzi veľmi drahé syry, za jeho kilogram zaplatíte 70 – 80 eur.

Foto: iStock

Caciocavallo Podolico (Taliansko)
Aj napriek tomu, že má taliansky syr Caciocavallo prezývku „konský syr“, vyrábajú ho z kvalitného kravského mlieka ojedinelého plemena Podolico. So syrom sa stretnete najmä v južných oblastiach Talianska (najmä Apúlie), kde patrí k najobľúbenejším a miestni naň nedajú dopustiť. Syr je neprehliadnuteľný pre svoj zvláštny tvar pripomínajúci obrovskú hrušku. Vďaka tomu ho mohli zavesiť na sedlo koňa a ľahko prepravovať, z čoho vznikla aj jeho prezývka. Za kilogram kvalitného Caciocavalla zaplatíte približne 80 eur.

Foto: iStock

Old Ford (Veľká Británia)
Old Ford je u nás málo známym syrom, ale patrí medzi vynikajúce príklady kozích syrov priamo z Veľkej Británie. Tvrdý syr dozrieva takmer rok a za posledné mesiace získa svoju nezameniteľnú arómu aj chuť. Je slaný, no lahodný a keď sa začne rozpúšťať v ústach, cítite jeho maslovú chuť. Robí sa ručne bez nežiaducich prídavkov, čo zvyšuje jeho popularitu. Ak si myslíte, že kozí syr nemá veľa fanúšikov, tak práve Old Ford vás presvedčí o opaku. Chcete si vychutnať kilogram tohto syr? Prichystajte si 80 eur. Určite to budú dobre investované peniaze.

Foto: iStock

Mohlo by vám zachutiť:

Prečo si k vínu radi zajedáme práve syr?
Delikatesa plná červíkov. Zakázaný syr casu marzu je pýchou Sardínie
Bryndza: Slovenský unikát môžeme hrdo zaradiť medzi superpotraviny sveta

Facebook Comments