Doja Cat – Planet Her
Do tretice všetko dobre? V prípade americkej raperky Doja Cat určite. Album dostal názov podľa fiktívnej planéty speváčky na ktorej v harmónii koexistujú všetky druhy a rasy vesmíru. Doja zdôraznila vizuálnu stránku záznamu, ktorý označila za svoj zatiaľ najpútavejší projekt. Po vydaní dostal album všeobecne pozitívne ohlasy od hudobných kritikov, z ktorých väčšina chválila jeho všestrannosť a vokálne podanie, ale ako nedostatky uviedla predvídateľnosť a trendovú produkciu. Treba sa však spoliehať na vlastné uši. Na hosťovanie pristúpili zvučné mená ako Young Thug, Ariana Grande, Weeknd, JID či SZA. Trištvrte hodinový náklad popu, R&B a hip hopu obsahuje 14 skladieb, luxusná a takmer hodinová edícia až 19.


Miles Davis – Merci, Miles Live At Vienne

Muzikant patrí medzi najslávnejších jazzových hráčov a skladateľov v histórii hudby. Je rešpektovaným hudobníkom, ktorý sa pohyboval na hranici jazzu a iných štýlov. Jeho vystúpenie vo viedenskom klube Jazz v júli 1991 sa stalo jedným z jeho posledných živých vystúpení, ktoré absolvoval pred svojou smrťou. Album obsahuje aj piesne od Prince, Penetration a Jailbait.

Blondie – Blondie: Vivir En La Habana
V roku 2019 bola legendárna americká rocková skupina Blondie pozvaná na vystúpenie do kubánskej Havany v rámci kultúrnej výmeny prostredníctvom kubánskeho ministerstva kultúry. Pre kapelu to bol 40-ročný splnený sen, najmä pre jedného z jej zakladajúcich členov, skladateľa a gitaristu Chrisa Steina, ktorý túžil po väčšine svojho života navštíviť Kubu. Umelec a režisér Rob Roth zdokumentoval tento zvláštny okamih a vrchol kariéry natočením krátkeho filmu s názvom „Blondie: Vivir En La Habana“, ktorý je rozdelený na tri časti (Voda, Oheň, Vzduch) a ponúka meditáciu o skúsenostiach a dôležitých bodoch zo živých hudobných vystúpení. Soundtrack so šiestimi skladbami (na modrom vinyle s obmedzenou edíciou) obsahuje  tituly „The Tide is High“ a „Wipe Off My Sweat“. Pár piesní obsahuje úžasnú spoluprácu s niektorými veľmi nadanými kubánskymi hudobníkmi.


BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

J. Balvin, Skrillex – In Da Getto

Big Red Machine feat. Taylor Swift – Renegade

Hudobné videá zakončujeme slovenskou paródiou. Sami interpreti, Daniel Žulčák & Lukáš Pelč & Lukáš Dóza ku klipu píšu, že „týmto vzdávame hold všetkým ČÁVO kapelám a ich letným songom!“

Pre potešenie ušných bubienkov:

Hudobní nováčikovia aj osvedčení interpreti – osviežte si zmysly
Tipy na doplnenie súkromnej diskografie
Silná dámska hudobná volenka pre každé ucho

Facebook Comments