Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae Roadster poháňa najnovší a najsilnejší sériovo vyrábaný motor s atmosférickým nasávaním v histórii automobilky. Jedná sa o elektronicky riadený systém pohonu všetkých kolies so zadným mechanickým samosvorným diferenciálom. Mimoriadne tuhý a ľahký monokok z uhlíkových vlákien, a ich rozsiahle využitie v celom tele prispieva k jeho suchej hmotnosti iba 1 550 kg. Jazdné režimy umožňujú vodičovi zvoliť si nielen dynamické možnosti STRADA, SPORT a CORSA, ale v režime EGO zvoliť svoje vlastné parametre pre optimálne nastavenie jazdných vlastností. DNA značky je nezameniteľná, dizajn s ešte ostrejšími líniami a dokonalým kontrastom sofistikovanosti a agresivity. Odnímateľná pevná strecha vyrobená pomocou inovatívnej technológie zaisťuje pevnosť a pohodlie a zdôrazňuje životný štýl a ducha tejto limitovanej série.

foto: lamborghini.com

„Model Aventador LP780-4 označuje finálnu, najčistejšiu a nadčasovú atmosférickú produkciu V12 Lamborghini,“ hovorí Stephan Winkelmann, prezident a výkonný riaditeľ Automobili Lamborghini. „Prináša základný dvanásťvalec, pokiaľ ide o nenapodobiteľný dizajn, technické riešenia a najemotívnejšie jazdné zážitky, a je definitívnym Aventadorom, ktorý uzatvára mimoriadnu éru. Je posledný svojho druhu: poskytuje maximálny výkon a presvedčivý výkon. Aventador sa od uvedenia stal klasikou a Aventador LP780-4 je najkrajším vyjadrením nadčasového dizajnu a technických riešení vo finálnej edícii: Ultimae.

foto: lamborghini.com

Pre majiteľov kupé a roadsterov je vytvorená nová paleta možností pre exteriér a interiér, ktorá ponúka prepracované, ale dynamické, elegantné a zároveň výrazné zastúpenie posledného Aventadoru.

foto: lamborghini.com

Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae Roadster
Pohon: 6,5 litrový V12,  MPI s 780 CV (574 kW) pri 8.500 rpm
Max. krútiaci moment: 720 Nm @ 6,750 rpm
Maximálna rýchlosť: 355 km/h
Zrýchlenie z 0 – 100 km/h: 2,9 s
Limitovaná výroba: 250 ks (verzia kupé 350 ks)

Ďalšie články z „lambo sveta“:

Pekelný býk zo Sant’Agata Bolognese: Lamborghini Diablo
Lamborghini Diablo 6.0 SE: Nestarnúca ikona medzi superšportami
Nové Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder vám vyčistí hlavu aj peňaženku

Facebook Comments