Hovorí sa im swingers párty. Sú to organizované akcie zamerané na výmenu či striedanie sexuálnych partnerov. Nemusí to tak byť vždy, no je to skôr výnimka než pravidlo. Najčastejšie sa na takýchto akciách praktizuje orálny a klasický vaginálny pohlavný styk, niektoré párty však môžu mať aj špeciálne miestnosti, napríklad pre BDSM praktiky či miestnosť pre voyeurov. Našich nezadaných čitateľov asi nepoteší, že zatiaľ čo slobodné ženy sú na takýchto večierkoch všeobecne vítané s otvorenou náručou, slobodní muži budú s ťažkosťami hľadať swingers párty, ktorej by sa mohli zúčastniť bez partnerky. Hrozilo by, že mužské osadenstvo by bolo vo veľkej prevahe nad ženským a swingers párty by sa zmenila na gang bang párty.

Párty trvajú zväčša od večera do rána alebo aj celý víkend. Zvyčajne sa konajú v prenajatom objekte, najčastejšie na chate či v penzióne. Nečakajte žiadnu „masovku“. Počet zúčastnených sa pohybuje od 20 do 30 osôb. V prípade privátnejšej akcie to môže byť menej.

Pravidlá swingers párty
Pokiaľ sa rozhodnete swingers akcie zúčastniť, musíte rešpektovať niekoľko základných pravidiel. Nevyhnutným predpokladom na absolvovanie swingers párty je vek nad 18 rokov, čiže plnoletosť. Samozrejmosťou je stopercentný zdravotný stav. Ak chcete byť účastníkom swingers párty, nesmiete trpieť žiadnou pohlavnou chorobou. Akákoľvek sexuálna aktivita, technika či praktika sa vykonáva na báze dobrovoľnosti a vzájomných sympatiách. Nikto nie je povinný sa zapájať do ničoho, čo nechce. Niektoré páry sa môžu chcieť venovať len sebe, ich rozhodnutie treba rešpektovať. Posledným dôležitým pravidlom je súkromie a jeho ochrana. Osobné údaje obvykle nie sú potrebné, akcie sa tak môžete zúčastniť aj pod fiktívnym menom. Pri príchode na väčšinu swingers akcií je automatické, že poverenej osobe odovzdáte svoj mobil, aby sa predišlo prípadnému fotografovaniu alebo filmovaniu. Výnimkou sú len akcie, kde je natáčanie povolené vopred.

Pribeh swingers párty
Priebeh swingers akcií je veľmi individuálny, spravidla však býva ich súčasťou zaujímavý program. Zvyčajne začína spoločnou večerou formou bufetu, aby nebol obmedzený pohyb účastníkov, mohli sa vzájomne zoznamovať a voľne konverzovať. Je bežné, že súčasťou akcií je bar. Pár drinkov vám pomôže odbúrať stres a zábrany. V našich podmienkach nasleduje obvykle tanečná zábava. Niektoré swingers párty však nekladú taký dôraz na socializáciu a mnohokrát je programom striptíz spojený s jemnou masturbáciou, ktorý má dostať prítomných do správnej nálady. V obidvoch prípadoch máte možnosť intímnejšieho zoznámenia sa a to buď v spoločných priestoroch, v samostatných izbách, alebo v súkromí. Po skončení programu nasleduje samotná výmena partnerov na základe predošlých sympatií alebo podľa dohody jednotlivých účastníkov.

Ak ste nováčikom, začnite sa so svojou partnerkou venovať sebe samým, bez výmeny. Je úplne v poriadku, ak budete po celý čas len s ňou. Môžete sa pritom pozerať na ostatné páry, počúvať ich, prípadne sa ich dotýkať. Ak stratíte zábrany a niekto sa vám páči, dajte to dotyčnej osobe najavo. Potom bude záležať už len na vašej spoločnej komunikácii.

Foto: Adobe Stock

Ako? Kedy? Kde?
Najjednoduchším pomocníkom, ako sa dostať na swingers párty, je internet. Informácie o organizovaných akciách bývajú zverejňované aj na rôznych stránkach erotických zoznamiek. Ak ste začiatočník a máte v hlave veľa nezodpovedaných otázok, upokojíme vás. Na stránkach organizátora nájdete zväčša všetky potrebné informácie. Swingers, ako sa vyznávačom tohto štýlu hovorí, však nemusíte hľadať len v anonymnom priestore internetu. Existuje veľa swingers klubov, kde môžete podobné páry stretávať, spoznávať sa s nimi a dozvedieť sa o rôznych akciách.

Sme na to pripravení?
Samotný výraz „swingers párty“ určite znie pre mnoho mužov veľmi zaujímavo, ale nezabúdajte, že pre swinging by ste sa nemali rozhodnúť, ak je váš vzťah v kríze alebo máte problém v sexuálnej oblasti. Osoba, s ktorou sa rozhodnete vkĺznuť do tajov swingingu, by mala hrať vo vašom živote významnú úlohu. Táto skúsenosť by mala slúžiť len na okorenenie vášho dobre fungujúceho sexuálneho života. A je tu ešte jedna najdôležitejšia vec. Ak si chcete užívať život ako swingers, musíte vedieť otvorene diskutovať so svojou partnerkou o čomkoľvek a bez zábran. Váš vzťah by mal byť stabilný a rozhodnutie spoločné. Ak si veríte a žiarlivosť dokážete dať bokom, môže byť swingers párty pre vás oboch jednorazovým dobrodružným zážitkom, ktorý môže prerásť až do vzrušujúceho životného štýlu.

Tri spôsoby swingingu:

Closed (uzavretý) swinging – jeden z partnerov preferuje nevidieť toho druhého pri sexe s niekým iným

Open (otvorený) swinging – jeden partner trvá na tom, aby mohol sledovať toho druhého pri sexe s inou osobou

Soft swinging – k zámene partnerov dochádza len pri predohre, samotný sexuálny akt prebieha s pôvodným partnerom

Mohlo by vás zaujať:

Rozdajte si to v aute!
Akých je desať najbežnejších sexuálnych fetišov?
Pikantné trendy: Čo vás môže poriadne ukojiť?

 

Facebook Comments