Jej materská spoločnosť BMW Group teraz predstavuje fyzický model konceptu, ktorý mal svetovú premiéru 1.7.2021 na konferencii DLD Summer.

Foto: bmwgroup.com

Oliver Heilmer, šéf MINI Design, dodáva: V oddelení MINI Design veríme, že najlepším spôsobom, ako pochopiť celkový koncept za štúdiou MINI Vision Urbanaut, je vyskúšať si ju. Pocit z priestoru a inovatívne materiály si priam pýtajú, aby ich ľudia spoznali. Preto bolo pre nás veľmi dôležité, aby vozidlo MINI Vision Urbanaut vzniklo aj ako naozajstný fyzický model. A ten moment teraz nastal. Naplánovali a postavili sme každý kúsok vozidla, takže ľudia spoznajú všetky možnosti vozidla MINI Vision Urbanaut – priamo v našich priestoroch MINI Design Studio v Mníchove.”

Foto: bmwgroup.com

Okrem širokého rozsahu použitia sa auto zameriava aj na udržateľnosť – a to je možné vidieť a zažiť priamo v rôznych aspektoch. Východiskom konceptu bolo „Chytré využitie priestoru“, ktorým je MINI známe. Aj keď má MINI Vision Urbanaut dĺžku iba 4,46 m, jeho výška umožňuje poskytnúť vnútorný priestor, ktorý je možné využiť rôznymi spôsobmi, a ponúka úplne nový pohyb vo vnútri vozidla. Elektrický pohonný systém zaisťuje lokálnu mobilitu bez emisií.

Foto: bmwgroup.com

Interiér modelu obsahuje vysoký podiel recyklovaných materiálov a tie sú takmer výlučne obnoviteľné a recyklovateľné. Dominantným materiálom v interiéri sú textílie, ktoré kombinujú útulnosť a kvalitu s jemnosťou a pohodlnosťou.

Mohlo by vás zaujať:

Mini s maximom. Cooper Clubman dostal pohon All4
Mini Clubman: Netradičné moderné retro

Facebook Comments