UB40 – Bigga Baggariddim
Najnovší album formácie UB40 s názvom Bigga Baggariddim nadväzuje na kritikou uznávaný a medzinárodne úspešný album Baggariddim z roku 1985. Bigga Baggariddim je medzinárodnou oslavou reggae, na ktorej sa zúčastňujú House of Shem, Reggae Rajahs, reggae veteráni Inner Circle, Tippa Irie a Winston Francis, ale aj Gilly G, Kioko, BLVK H3RO a Leno Banton.

Griff – One Foot In Front Of The Other
Debutový mixtape speváčky Sarah Faith Griffiths aka Griff, ktorá začiatkom roka získala cenu kritikov BritAwards. Dvadsaťročná Angličanka s jamajskými a čínskymi koreňmi má za sebou niekoľko významných úspechov, ktoré nasvedčujú, že o nej budeme ešte veľa počuť. Jej čerstvý debut obsahuje osem skladieb, v ktorých predstavuje svoj štýl a vlastný svet popu. Griff má jednoducho grif.

Tilian – Factory Reset
Tilian Pearson, známy len ako Tilian, je americký spevák, hudobník a pesničkár, jeden z vokalistov skupiny Dance Gavin Dance. Jeho štvrtý sólový album Factory Reset pokračuje hudobne tam, kde skončil jeho predchádzajúci albumThe Skeptic, a teda je ďalším silným pop rockovým a elektropopovým albumom, ktorý si na prvé počutie zamilujete. Nie nadarmo kritika prirovnáva novinku k čistému zlatu.

Peter Nagy – Petrolej
Po dlhých dvanástich rokoch spevák, skladateľ a hudobník Peter Nagy vydáva nový štúdiový album. Dostal názov Petrolej a ponúka desať nových songov. Prvý singel Bez ženy som stratený už rotuje v slovenskom éteri, ďalšími sú Raz sa všetko vyrieši (Tup, Tup song), Petrolej. Ako to v Petrovom prípade býva zvykom, aj teraz je autorom hudby a textov všetkých pesničiek.

BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Nezávislá švédska hudobníčka a umelkyňa Julia Westlin je verná svojmu jemnému prejavu aj v novinke Luna.

Novým klipom sa trochu ustrelil aj anglický spevák a skladateľ Ed Sheeran. V novinke Bad Habits siahol po upírskej téme.

Doja Cat a The Weeknd – You Right

Nový singel a nový klip predstavuje kapela Sám Sebou v chytľavej tanečnej skladbe Východniari. Ej veru, dobre chlopi zrobili.

Stoja za vypočutie:

Tipy na doplnenie súkromnej diskografie
Silná dámska hudobná volenka pre každé ucho
Zvučné gitary a svieži rap na letnú náladu

Facebook Comments