Tak by sa dal opísať tento jedinečný hotel na Srí Lanke, ktorý je súčasťou okolitej prírody. Pre niekoho aj priveľmi, pretože zvedavé opice si trúfnu až na váš balkón. Atypický hotel nájdete v meste Dambulla v strede tohto juhoázijského ostrova. Samotná krajina je považovaná za tropický raj so stále usmiatymi ľuďmi. Za návrhom Kandalamy stojí jeden z najvplyvnejších miestnych architektov pán Geoffrey Bawa.

Foto: heritancehotels.com

Úzke spojenie dizajnu a bujnej prírody, 360-stupňové výhľady, rozmanitosť srílanských a medzinárodných jedál. K tomu účelu sú tu dve hotelové reštaurácie, lobby, bar, kaviareň. Po spoznávaní okolia sa môžete rozmaznávať masážami, od starodávnych ajurvédskych po švédske aromaterapeutické.

Foto: heritancehotels.com

Hotel je ohromujúci, od jedného konca do druhý je dlhý kilometer a rozprestiera sa na siedmich poschodiach. Zvonku sa javí ako prirodzené rozšírenie pohoria. Plochá strecha a drevené stĺpy podopierajú vegetačnú vrstvu, ktorá láka miestnu faunu a flóru.

Dambulla (UNESCO) ponúka množstvo zaujímavých miest na spoznávanie. Je tu najväčší a najzachovalejší komplex jaskynných chrámov ostrova. V okolí sa nachádza viac ako 80 zdokumentovaných jaskýň. Hlavné atrakcie sú rozmiestnené po 5 jaskyniach, ktoré obsahujú sochy a obrazy súvisiace s Budhom a jeho životom. Ďalej prehistorické pohrebisko Ibbankatuwa, blízka vodná priehrada alebo medzinárodné kriketové ihrisko Rangiri. Prípadnú cestu do tejto časti sveta si dôkladne naplánujte, lebo mimo sezóny tu býva daždivo.

Foto: heritancehotels.com

Mohlo by vás zaujať:

Honosný hotel v srdci kráľovnej Jadranského mora
Zakúste výnimočnosť starého: Hotel v srdci Los Angeles
Honosný hotel v zajatí horských masívov

Facebook Comments