Ghostrunner
Jeho zbraňou je ostrá katana, a ich smolou je, že ju majstrovsky ovláda. V dynamickej kampani sa zdokonaľujete v boji a využívaní robotického tela. To vám dopraje napríklad parkourový beh po stene alebo sklz, ako aj schopnosť meniť čas. Učiť sa budete s každou svojou smrťou. Ako ninja android sa musíte presekať hordami protivníkov až k poznaniu o svojej minulosti. A niekde medzi tým poslať na druhý svet zlú vládkyňu neónového mrakodrapu.

Foto: reprofoto YouTube / IGN

Platforma: Nintendo Switch
Dostupné od: 25.6. 2021

Scarlet Nexus
Akčný žáner má nový RPG prírastok od štúdia Bandai Namco, ktorý poteší fanúšikov anime. V úvode hry si volíte príbeh svojej postavy. Budete regrút z prestížnej politickej rodiny Yuito Sumeragi, alebo tajomný zved Kasane Randall? V oboch prípadoch si budete budovať charakter, udržiavať spojenectvá a vylepšovať bojové schopnosti. Yuito a Kasane majú trochu rozdielnu kampaň, ovládajú odlišné zbrane a majú iné zručnosti. Všetko sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti v cyberpunkovom meste New Himuka. Ľudstvo objavilo „psionický hormón“, ktorý sa vyskytuje v mozgu pár jedincov. Ten im umožňuje používať nadprirodzené sily. Čoskoro Zem napadnú vyšinutí votrelci (Others) lační po ľudských mozgoch. Obrancovia založia organizáciu Other Suppression Force, ktorá vyhľadáva psionicky nadaných ľudí, aby ich poslala do boja proti Others. Odomknite všetky tajomstvá a zabráňte vyhubeniu ľudskej rasy.

Platforma: PS4, PS5, Xbox One
Dostupné od: 25.6. 2021

Metro: Exodus – Complete Edition
Tri mesiace po zničujúcej jadrovej vojne sa niekoľko tisíc preživších ľudí drží pod troskami Moskvy v tuneloch metra. Ako hlavný hrdina Artyom musíte odísť z metra a viesť partiu Sparťanských strážcov na neuveriteľnú cestu vlakom Aurora cez postapokalyptické Rusko. Nevyhnete sa rozhodnutiam, ktoré ovplyvnia osud váš aj ostatných ľudí. Nezabudnuteľnú cestu si skrátite vyrábaním zbraní na mieru, spoznávaním ostatných postáv a likvidáciou príšer (hlavne v temných priestoroch). Ale hlavne nájdite nový domov. Kompletná edícia obsahuje hru Metro Exodus a obsah z DLC: The Two Colonels a Sam’s Story.

Platforma: PS4, PS5, Xbox One, PC
Dostupné od: 18.6. 2021

Už ste hrali?:

Nové tipy na videoherné dni a noci
Takto sa pozná nadšený jazdec dušou aj telom
Tipy na májové videoherné radovánky

Facebook Comments