Olivia Rodrigo – Sour
Osemnásťročná americká herečka, ktorú môžete poznať z tínedžerských seriálov, je okrem iného aj skvelá speváčka a toto je jej debut. Pomáhal jej s ním producent Daniel Nigro, pričom samotná Olivia o jedenástke piesní hovorí toto “Chcela som, aby boli super všestranné, mojím snom bolo byť priesečníkom medzi mainstreamovým popom, folkom a alternatívnym rockom“.

Marina – Ancient Dreams in Modern Land
Marina Lambrini Diamandis vystupujúca iba ako Marina je britská speváčka a textárka gréckeho pôvodu. Preslávila sa hitmi ako Hollywood, Primadonna a How To Be A Heartbreaker. Teraz vydala piaty štúdiový album v elektro / tanečnom popovom štýle, na ktorom nájdete 11 nových skladieb. Počas ich písania bola speváčka motivovaná zlým zaobchádzaním so ženami a LGBT jednotlivcami počas celej histórie, a ďalšiu inšpiráciu získala z čarodejníckych procesov v Saleme.

Liz Phair – Soberish
Siedma štúdiová platňa americkej speváčky mala vyjsť už v roku 2020. Nestalo sa, vydanie sa posunulo až na 4.6.2021. Od ostatného jej albumu ubehlo už dlhých 11 rokov, a časopis Rollins Stones ho označil ako vysoko očakávaný. Indie až alternatívnych rockových skladieb sa naň zmestilo trinásť, a všetky sú spod pera samotnej Liz. Najbližšie sa chystá hudobne podporovať speváčku Alanis Morissette na jej nadchádzajúcom globálnom turné.

BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Rockerka Katka Knechtová a tanečný hit? Nie je to hudobný hoax. Vypočujte si jej letnú Rezonanciu.

Český raper a youtuber Denis Kubík aka Earth pustil do sveta nový klip Sny. Skladbu nájdete na jeho albume Back on Earth.


Elpe
a Kali, to znie ako dobré hudobné spojenie. Výsledok môžete počuť v pozitívnom songu Príbeh.

Ambície na ďalšiu futbalovú hymnu majú aj Iconito & Majself v skladbe Nepoznáme strach.

Rumunská umelkyňa so zaujímavým hlasom Inna prichádza s tanečnou novinkou Maza. V roku 2012 sa napríklad prvou a jedinou európskou umelkyňou, ktorá dosiahla miliardu zhliadnutí na YouTube.

Doprajte svojej audio sústave:

Zvučné gitary a svieži rap na letnú nálad
Začiatkom júna repráky poriadne dunia
Sluchom aj zrakom – si užite novú hudobnú nádielku

Facebook Comments