Zo zábavky nadšencov lukostreľby sa po desaťročiach stal obľúbený šport pre milovníkov streľby a rýb v jednom. Rybolov s lukom nevyžaduje žiadne predchádzajúce skúsenosti, takže je ideálny pre začínajúcich rybárov (samozrejme s platným rybárskym lístkom).

Lovec potrebuje špeciálny luk / kušu vystreľujúce šípy na konci ktorých je lanko. To je spojené s navijakom, aby sa v prípade úspechu či neúspechu dal šíp pritiahnuť a opäť použiť. Šípy sú ťažšie a silnejšie, ako tie používané pri bežnej lukostreľbu. Najčastejšie majú cca 79 cm a sú vyrobené zo sklených vlákien, pevného hliníka alebo uhlíkových vlákien. Nezanedbateľnou výbavou sú dobré okuliare, aby sa vám neleskla vodná hladina, lebo základom je hlavne dobrý výhľad na pohyblivý cieľ. Týmto spôsobom sa dá loviť z brehu, móla ale veľmi často lovci strieľajú z člnov. Medzi bežne takto lovené sladkovodné ryby patria hlavne kaprovité (kvôli lepšiemu profilu). V slaných vodách sú to barakudy, rajovidné ryby či menšie žraloky.

Foto: reprofoto YouTube / Vicky Stark

Zvyšok je už na lovcovi. Tréning, správny odhad kam sa korisť pohne a trochu aj toho rybárskeho šťastia. Vedieť, kam zamerať ryby, môže byť jednou z najťažších zručností pri bowfishingu. Kvôli lomu vody sa opticky skresľuje presné miesto ryby vo vode. Hĺbka a vzdialenosť cieľa tiež ovplyvňuje to, ako hlboko pod rybou sa má mieriť. Dobrý lov!

Jednou z vášnivých rybárok je aj americká youtuberka Vicky Stark, ktorá zaujme okrem šikovnosti aj fyzickou krásou. (video si posuňte na cca tretiu minútu, alebo pre väčší zážitok až na deviatu). Pre Vicky nie je problém loviť udicou, sieťou, lukom či harpúnou. S ňou by bola radosť ostať aj na pustom ostrove.

Mohlo by vás zaujať:

Michelle Clavette je najsexi rybárkou
Spoznajte tajomný život v močiaroch
Lode, loďky, lodičky: S nafukovačkou na nikoho dojem neurobíte

Facebook Comments