Myles Kennedy – The Idess Of March
Spievajúci gitarista Myles Kennedy nahral svoj druhý sólový album, pričom pod jeho vznik sa podpísal celosvetový kultúrny útlm. Turné s kapelou Alter Bridge vlani ukončil predčasne a nasledovný polrok mohol tvoriť podľa chuti. Nahrávalo sa na Floride, Mylesovi robili spoločnosť bubeníčka Zia Uddin a basgitarista Tim Tournier.

Billy Gibbons – Hardware
Tretí sólový album neprehliadnuteľného speváka a gitaristu z legendárnej kapely ZZ TOP sa nahrával v Kalifornii pod patronátom producentov Matta Soruma (Guns‘ n‘ Roses, Velvet Revolver, The Cult) a Mikea Fiorentina. Dvanásť noviniek od hudobne nadaného bradatého pána určite nebude zlou voľnou na vypočutie / kúpu.

Paul Weller – Fat Pop (Volume 1)
Od elektroniky cez punk, psychodeliku až po rock a pop. Takto nejako vyzerá novinka britského muzikanta Paula Wellera. Počúva sa to dobre, má to v sebe energiu, rôznorodosť a zároveň tucet prisní drží pokope. Sila albumu je aj v tom, že takmer každá zo skladieb by obstála ako singel.

Helloween – Helloween
Už šestnásty štúdiový album nemeckej power metalovej skupiny Helloween vyjde 18.6. 2021. Rovnomenný album je prvým v zostave „Pumpkins United“, ktorá znamenala návrat pôvodného člena Kai Hansena ku gitare a spevu, a Michaela Kiskeho k spevu v roku 2016, okrem päťčlennej zostavy aktívnej od roku 2005. Skladby sa nahrávali v rozmedzí rokov 2017 –2020 v štúdiu Mi Sueño na Tenerife. Album obsahuje 12 skladieb, ten bonusový o štyri viac. Trasenie hlavami môže začať.


BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Konečne sa na oficiálne pohyblivé obrázky dostal aj song Love Again od anglickej speváčky, skladateľky a modelky Dua Lipy.

V našich končinách vznikla aj ďakovná pieseň venovaná všetkým záchranárom, lekárom, sestričkám a ľuďom z prvej línii. V skladbe #155 budete počuť interpretov ako Akalaky, Maxo, Dano Kapitán, Martina Schindlerová, Kristína Tran, Veronika Strapková, Tomy Kotty, Marek Mäsiar.

Ďalší potenciálny hit na blížiace sa leto naspievala Dominika Mirgová spolu s vlastným otcom Mirom a spevákom Puertom. Ich skladba CDCN je počúvateľná počas celého dňa. Nebolo by od veci porozmýšľať aj nad jej anglickou verziou, či?

6.6.2021 sa premiérovo prihlásil aj Majselfov videoklip – Vydržím stáť. Veselá rytmická novinka je vítaným spestrením týždňa / mesiaca / roka.

Potešte sluch:

Začiatkom júna repráky poriadne dunia
Sluchom aj zrakom – si užite novú hudobnú nádielku
Májová muzika, ktorá vám pekne rozkýve hlavy

Facebook Comments