Pikes Peak (4 302 m n. m) je vrch v predhorí Skalnatých vrchov 16 kilometrov západne od mesta Colorado Springs v americkom štáte Colorado. Upravený pretekársky stroj Continental GT3 tu bude opäť jazdiť náročnú časovku po trase dlhej 12,42 míle (cca 19,98 km). Automobilka Bentley už má doma vo vitríne dva rekordy. Pribudne čoskoro tretí?

Foto: bentleymotors.com

Vlastný spaľovací motor poháňaný benzínom na báze biopalív sa má vyrábať aj nasledujúcich deväť rokov – a cieľom nového projektu spoločnosti Bentley je dosiahnuť, aby boli tieto automobily čo najudržateľnejšie pomocou inovatívnych palivových technológií. Keďže viac ako 80% všetkých vozidiel Bentleys, ktoré boli kedy postavené, je stále na cestách.

Foto: bentleymotors.com

Na prekonanie rekordu bude musieť špeciál prekonať stúpanie takmer 1524 metrov, ktoré zahŕňa 156 zákrut, priemernou rýchlosťou viac ako 125 km/h, aby cieľovú čiaru prešil za menej ako 9 minút a 36 sekúnd. V snahe dosiahnuť tento ambiciózny cieľ sa Bentley opäť obrátilo na trojnásobného šampióna Pikes Peak a bývalého „kráľa hory“ Rhysa Millena z Nového Zélandu, ktorý je držiteľom rekordov v individuálnych triedach. Práve s Millenom Bentley získal svoje dve existujúce rekordy.

Foto: bentleymotors.com

Motor je osvedčenou pretekárskou pohonnou jednotkou spoločnosti Bentley vyvinutou z 4,0-litrového turbomotora V8 namontovaného na modeli Continental GT V8. Úpravy pre model Bentley Continental GT3 Pikes Peak majú spolu s vybraným biopalivom zabezpečiť, že 750 koňový motor bude mať počas celej časovky značný výkon.

Mohlo by vás zaujať:

Bentley Continental GT: Z Pikes Peak do predajní…
Bentley Flying Spur V8: Najlepší luxusný sedan na svete?
Bentley Mulliner Bacalar: Unikát z Crewe

Facebook Comments