Garbage – No Gods No Masters
„Toto je náš siedmy záznam, ktorého významná numerológia ovplyvnila DNA jeho obsahu: sedem cností, sedem smútkov a sedem smrteľných hriechov,“ vysvetlila speváčka Shirley Manson a označila pieseň No Gods No Masters za „kritiku rozmach kapitalistickej krátkozrakosti, rasizmu, sexizmu a odporu voči ženám na celom svete. V roku 2017 nahrali singel „No Horses “, ktorým americká rocková kapela naznačila, že by mohol byť smerom akým sa bude uberať ich nový materiál. Písanie albumu sa začalo v apríli 2018, po niekoľkých predbežných prácach v domácom štúdiu Butcha Viga. Celkovo 11 skladieb vychádza 11.6.2021.

Maroon 5 – Jordi
V decembri 2017 zomrel manažér kapely a priateľ frontmana Adam Levina z detstva Jordan Feldstein (†40) na infarkt. O dva roky neskôr mu skupina venovala pieseň „ Memories “. Tá sa stala svetovým úspechom a je to zároveň prvý singel z albumu, ktorý obsahuje 12 skladieb (+ 2 pre bonusové vydanie). Siedmy štúdiový album sa nahrával bez basgitaristu Mickeyho Maddena, ktorý z kapely odišiel v roku 2020. Na pár skladbách nájdete aj zaujímavých hudobných hostí.

Rise Against – Nowhere Generation
Už deviaty štúdiový album amerických rockerov poteší svojich poslucháčov od 4.6.2021. Po ukončení koncertnej šnúry Wolves (2017) a vydaní akustického albumu The Ghost Note Symphonies vol. 1, sa frontman Tim McIlrath v jednom rozhovore z mája 2019 preriekol, že kapela pripravuje nový materiál. Výsledkom je 11 nových skladieb s dĺžkou necelých 42 minút, za ktorých vydaním stoja dlhoroční producenti kapely Bill Stevenson a Jason Livermor.

Van Morrison – Latest Record Project Volume I
75-ročný severoírsky spevák, skladateľ, muzikant a básnik na svojom novom albume zozbieral celkom 28 skladieb v blues-rockovom štýle, ktoré následne rozdelil na dva disky. Piesni vznikli počas lockdownu a umelec v ich bez obalu rozpráva, čo si myslí o poslednom roku, o ľudskom strachu, stádovitosti či vládach.


BONUSOVÉ SK VIDEOKLIPY

Lukáš Adamec – Život je boj
Titulná pieseň k talkshow bývalého hokejistu Richarda Lintnera „Citronáda“ dostala aj video. Energická skladba má správny motivačný náboj pre športovcov aj fanúšikov.

Nela Pocisková – Prvá posledná
Herečka, mama a hlavne talentovaná speváčka potešila novou skladbou do ktorej klipu si prizvala aj slovenské herečky Zuzku Kanócz, Gabriku Marcinkovú a speváčku Tinu. Nela je ako víno, stále sa hudobne zlepšuje a navyše je z nej nádherná mladá žena.

INEKAFE – Všetky skladby sveta
Za textom a hudbou stojí frontman kapely Vratko Rohoň. Svieža rocková skladba je hodná započúvania sa.

Heľenine oči – Srdce moje
Pokiaľ hľadáte hudobný letný úlet na rok 2021, tak ste ho práve našli. Divokú „plážovú“ bytovicu si v klipe užil herec Martin Šalacha, samotná kapela, tanečnice z Bailadora dance group a aj nepochopiteľne mlčanlivá Anka Náfuková z Gumenného.

Už ste si vypočuli?

Sluchom aj zrakom – si užite novú hudobnú nádielku
Májová muzika, ktorá vám pekne rozkýve hlavy
Máj hudby čas, nasaďte si slúchadlá opäť raz

Facebook Comments