Redakčnému testu predchádzala dôkladná osobná príprava, nechať sa dva týždne zarastať – všade. Na úvod si prečítajte užívateľský manuál (3 minúty) a nechajte prístroj nabiť (to zaberie asi 4 hodiny). Na jedno oholenie však prístroju stačí len pár minút nabíjania zo siete. Výrobca sľubuje pohodlné mokré aj suché holenie, a samotnú hodinovú prevádzku. Uvidíme.

V balení nájdete Philips OneBlade QP2630/30, sieťovú nabíjačku, manuál a sprievodné tlačivá, textilné vrecko, 2 brity ( tvár vs. telo), ochranný nadstavec na chúlostivé partie, 4 nadstavce na zastrihávanie (veľkosť 1, 2, 3, 5mm) a jeden 3 mm nadstavec na telo. … Zelená kontrolka nabíjania zhasla, aktívny súboj s ochlpením môže začať …

Dizajn
Veľkostne je ideálny do každej ruky. Strieborno – tmavosivo – žltozelená farebná kombinácia je moderná a svieža. Vďaka gumeným tvarovaným pásom po rokoch sa prístroj pevne drží aj pri mokrých rukách. Holiaci brit má užitočnú funkciu ohľadom výmeny. Na jeho ploche sa používaním začína postupne odkrývať zelená farba. Ak je viditeľná na celej ploche, je najvyšší čas ho vymeniť za nový.

Jediné, čo na mňa pôsobilo krehko, boli plastové lišty, ktorými sa brit spája so samotným telom prístroja. Opatrným tlakovým skúšaním som usúdil, že plast je dostatočne tvrdý, ale stále odporúčam šetrnú manipuláciu.

Tvár
Pravá strana tváre vyhrala suchý spôsob. Najprv s 3 mm nadstavcom, potom bez. Výsledok? Rýchle, presné, kvalitné. Naopak ľavá strana dostala nános holiacej peny – trvalo to dlhšie, ale tvár bola o trochu viac hladká. Viac sa mi teda osvedčil mokrý spôsob. Bude to asi u každého individuálne.

Od krku nadol
Prvým miestom je podpazušie. Jeho hladké oholenie je v dnešnej dobe žiadúce už aj u mužov (hlavne v lete). Minimálne z estetického hľadiska. Tu poraneniu zabráni priložený ochranný nadstavec, praktická vecička. Aj podpazušia si užili rozdielne spôsoby. Navlhčiť – či nenavlhčiť? Toť otázka. Toť odpoveď. Suchý spôsob trval kratšie a výsledok bol nakoniec rovnaký.

Aj tam ešte viac dolu
Poriadna džungľa má byť v Amazonskom pralese, ale nie v trenkách. Nemilo zaskočiť polovičku hustým porastom nie je dobrý začiatok pekného večera. Ako sa hovorí „vlasy sa strihajú, fúzy sa holia a chlpy vypľúvajú“. Tak už nemusia. Vložil som dôveru do techniky a s rešpektom zašiel nadol … Podarilo sa. Tu odporúčam ísť nasucho, lebo jemný chlp musí klásť odpor. Pri pomalom postupe a vhodnom smere holenie docielite hladký povrch. (profi rada: Viete o tom, že odstránené pubické ochlpenie opticky zväčšuje penis?)

Údržba
Po mužnom súboji je čas na dôkladné vyčistenie a odloženie. Prístroj je vodotesný, zvládne opláchnutie teplou tečúcou vodou akou si umývate ruky. Prúd chlpy spoľahlivo odplaví.

Záverečné hodnotenie Philips One Blade QP2630
Pripomínam slovenské porekadlo „že sto ľudí, sto chutí“, s jeho inovovanou verziou „ sto chlapov, sto ochlpenia druhov“. Čo sa týka hustoty, tvrdosti, tvaru … Za mňa je verdikt nasledujúci: Na žiadnom mieste neostala po holení podráždená pokožka, celkové oholenie výborné. Zastrihávač mal stále plný výkon a nezaváhal ani na zarastenejších miestach. Výbava a dizajn, veľmi dobré. Som presvedčený, že takýto prístroj by mal byť vo výbave každého moderného muža. Celkovo udeľujem 9,7 bodu z 10.

PS: Konečne po dvoch týždňoch nebudem doma počúvať „Ohoľ sa, picháš“.

Poznámka: Pri fotení som používal dva objektívy EF-S60mm f/2.8 Macro USM a EF-S 24mm f2.8 STM

Facebook Comments