„Odkedy sme na Pebble Beach predstavili prvý Huracán Super Trofeo, uplynulo sedem rokov a spoločnosť Squadra Corse teraz pridáva novú kapitolu svojej histórie,“ komentoval Stephan Winkelmann, prezident a výkonný riaditeľ automobilky Lamborghini. „Huracán je jedným z najväčších bestsellerov v histórii značky a Super Trofeo navyše pomohlo zvýšiť jeho úspech“. V apríli 2021 firma oslávila 400. vyrobených Huracánov, a jej cieľom so Super Trofeo EVO2 je dosiahnuť 500 kusov za pár rokov.

Aerodynamika a dizajn sú oblasti na ktoré sa sústredili najviac. Z estetického hľadiska posúva Huracán Super Trofeo EVO2 dizajn predchádzajúcich generácií do extrému a počíta so štýlovými prvkami, ktoré budú v budúcich rokoch debutovať na cestných automobiloch. Predná časť prešla radikálnou zmenou a obsahuje nové vysoko intenzívne LED svetelné klastre so šesťuholníkovým dizajnom a výraznou „omega“ perou, ktorá sa spája s plutvami z uhlíkových vlákien a posilňuje štýlové prepojenie s Huracánom STO.

Foto: lamborghini.com

Nové sú tiež otvory na nasávanie. Zadná časť, ktorej dominuje veľké krídlo z uhlíkových vlákien, bola inšpirovaná minimalizmom a ľahkosťou. Rámy nových LED svetelných zhlukov vzdávajú hold dizajnu Countach a sú účinne podporované klenutým nárazníkom z uhlíkových vlákien, ktorý harmonicky spája aerodynamické doplnky umiestnené za kolesami s prepracovanými rebrami difúzora.

Foto: lamborghini.com

O pohon sa stará 5,2-litrový atmosférický motor V10, ktorý poskytuje maximálny výkon 620 HP. Krútiaci moment je 570 Nm pri 6500 ot./min. Motor je riadený sekvenčnou šesťstupňovou prevodovkou X-Trac a kombinovaný s pohonom zadných kolies. Karbónové nasávacie potrubie a výfukový systém zaručujú búrlivý zvuk pretekárskeho štýlu. Zmenami prešiel aj brzdový systém Oceľové predné disky sú zväčšené z 380 na 390 mm; nové strmene môžu obsahovať podložky s novým dizajnom a väčšou povrchovou plochou na optimalizáciu výkonu a spotreby.

Foto: lamborghini.com

Cena pre európsky trh je 250 000 € bez DPH. Zákazníci budú mať možnosť vylepšiť svoj Huracán Super Trofeo EVO špeciálnou súpravou dostupnou od začiatku roku 2022. To je najvyšší čas si vypýtať poriadne zvýšenie platu.

Krásny Lambo svet:

Pekelný býk zo Sant’Agata Bolognese: Lamborghini Diablo
Lamborghini Diablo 6.0 SE: Nestarnúca ikona medzi superšportami
Nové Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder vám vyčistí hlavu aj peňaženku

Facebook Comments