Foto: Divadlo Aréna

Hovorí sa, že človek by sa mal vždy dívať do budúcnosti. Aj my sa v týchto pohnutých časoch musíme pozerať na to ako raz porazíme pandémiu covidu, naše životy sa opäť vrátia do normálu a zároveň počítať s tým, že svet sa zmení – snáď k lepšiemu. Ale tentokrát je našou povinnosťou urobiť výnimku a obzrieť sa do minulosti, ktorá po sebe zanechala viac ako 12000 obetí. Našou povinnosťou je, aj v mene všetkých pozostalých, vzdať úctu im a ich životu. Vážime si prácu lekárov a zdravotníckeho personálu, riskujúcich svoje životy v boji s pandémiou, avšak táto chvíľa patrí obetiam pandémie covidu. Je nám cťou a sme veľmi radi, že sa nám za pomoci našich priateľov podarilo spoločnými silami vytvoriť toto srdce, živú spomienku práve na tých, ktorí už nie sú medzi nami“, povedal Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna.

Foto: Divadlo Aréna

Kvety pre Vás nie je len také obyčajné kvetinárstvo. Sme kvetinári srdcom i dušou a sme tu pre všetkých ľudí v rôznych životných situáciách. Nielen v radostných chvíľach ich života, ale aj ťažkých situáciách, kedy sa našimi kvetmi snažíme zmierniť bolesť či zármutok. Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť srdce z 12 000 živých kvetov. Je symbolom obetí koronavírusu, tých, ktorí už nie sú medzi nami, no navždy ostanú v našich srdciach. Veríme, že čoskoro budeme žiť naše životy ako predtým, a že naše kvety budú patriť len radostným a šťastným chvíľam“, doplnila Katarína Kiss Vašáková, CEO výkonná riaditeľka Kvety pre Vás.

Srdce obetiam covidu bude umiestnené pred hlavným vchodom do bratislavského Divadla Aréna, kde si ho široká verejnosť a návštevníci divadla budú môcť pozrieť od 18.5.2021 až do konca mája 2021. Areál divadla bude pre verejnosť otvorený denne v čase od 7:00 do 19:00 hod.

K spomienke sa pripája aj magazín BREAK.

Foto: Divadlo Aréna

Facebook Comments