Občas sa objavia správy, že radosť do života dávajú aj ľuďom, ktorí už majú pravnúčatá. Jeden čerstvý prípad uverejnil aj web soranews24.com. Japonský youtuber Olivin Corp okrem svojich videí začal pridávať aj pretekárske klipy svojho 93-ročného dedka, ktorý bol celý život profesionálnym vodičom.

Počas 60. rokov minulého storočia pracoval starý pán ako tokijský taxikár, a v 70. rokoch začal dvadsať ročnú kariéru vodiča nákladného auta. Keď raz uvidel vnukove preteky v hre Forza 7, spýtal sa ho, či môže skúsiť pár kôl, a mladík neváhaj, a dokonca ho pri tom natočil na video.

Foto: reprofoto YouTube / Olivin Corp

Bolo vidieť, že deduško má lásku k autám evidentne stále v sebe. Obzvlášť ho potešilo, že v hre našiel svoje obľúbené auto, ktoré kedysi aj vlastnil – prvú generáciu športiaka Mazda RX-7. Možnosť zmeny farby na striebornú, privítal s nadšením. Opäť bol z neho dušou mladý chlap, ktorý má rád rýchlosť.

Čiperný deduško je ale zo starej školy, radšej pri hrách uprednostňuje manuálnu prevodovku, a také má aj spojku, brzdu a plyn. Sám sa pred siedmimi rokmi vzdal kvôli veku vodičského preukazu, vo virtuálnom svete ale obmedzenia neplatia žiadne.

Mohlo by vás zaujať:

Cvičenie seniorov s činkami má okrem sily ďalší bonus
Dr. Life je dôkazom, že nikdy nie je neskoro začať

Facebook Comments