Dizajn elektromobilu je zameraný na budúcnosť, ktorý sa vyznačuje high-tech detailmi. Model sa môže pochváliť výrazným dizajnom inšpirovaným crossoverom a je založený na novej značkovej elektrickej modulárnej platforme (E-GMP) čo ukazuje zameranie spoločnosti na elektrifikáciu.

EV6 prináša pokročilé technológie, ktoré majú navodiť vodičovi komplexný zážitok. Ten dopĺňajú intuitívne a ľahko dostupné možnosti pripojenia, informácie a systémy rozšírenej reality. Kabína navodzuje pocit priestrannosti a cestujúcim poskytuje oddychovú jazdu bez stresu. Vodiča obklopujú dve zakrivené širokouhlé obrazovky s uhlopriečkou 12,3” s vysokým rozlíšením a ľahkým prístupom k najdôležitejším informáciám o vozidle. Priamo pred sebou vidí nastaviteľný „združený displej“ s údajmi o rýchlosti, dojazde či stave nabitia akumulátora. Vedľa neho je centrálna informačná obrazovka, v ktorej sa spája zobrazenie navigácie, informačno-zábavného systému a systémov hlavnej ponuky. Tieto obrazovky sú navzájom spojené do jednoliatej panoramatickej krivky. Plynulá komunikácia medzi systémom GPS, palubnou kamerou a projekčnými systémami HUD premieta podrobné pokyny na cestu vpredu, aby sa vodič stále pozeral dopredu.

Foto: kia.com

Ku komfortným funkciám patria napríklad odomykanie bez kľúča pomocou dotykových tlačidiel, programovateľné profily vodiča či relaxačné sedadlá. Vylepšením prešla aj zvuková izolácia vozidla v podlahe, podbehoch kolies, dverách, batožinovom priestore a pri pneumatikách, čím sa znížil hluk z okolia a vozovky. Ticho v kabíne vylepšujú aj akustické čelné sklo a sklá dverí, zodpovedajúce luxusným modelom vyššej triedy.

Kia EV6 bola navrhnutá podľa novej filozofie dizajnu  „Opposites United“, ktorá sa inšpiruje kontrastmi  v prírode a ľudskosti. V jej centre je identita evokujúca pozitívne sily a prirodzenú energiu s kontrastnými kombináciami ostrých štylistických prvkov a sochárskych tvarov.

Foto: kia.com

„Chceme, aby naše produkty prinášali inštinktívne zážitky, ktoré budú zlepšovať každodenný život našich zákazníkov na cestách. Naším cieľom je navrhovať fyzický zážitok našej značky a vytvárať originálne, nápadité a pozoruhodné elektrické vozidlá. Nápady našich dizajnérov a účel značky sú prepojené viac než kedykoľvek predtým, pričom naši zákazníci sú centrom všetkého, čo robíme a majú vplyv na každé rozhodnutie, ktoré urobíme,“ uviedol Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe.

Do roku 2026 chce spoločnosť Kia priniesť na trh jedenásť nových elektrických modelov. Prvý z nich, model EV6, je už k dispozícii na objednanie.

Foto: kia.com


Mohlo by vás zaujať:

Redakčný test: Kia ProCeed – Rodinný rýchlik
Kia Telluride. Juhokórejský koncept mohutného SUV
Očakávané automobilové novinky roku 2021

Facebook Comments