V športovej bubline bolo na programe celkovo 13 zápasov a nosnou časťou bola 8-členná pyramída do 70 kg, ktorú vyhral žilinský borec Diamond Gymu Milan Paleš. Exkluzívne pre magazín BREAK poskytol rozhovor o tomto triumfe.

Najviac ste sa počas pyramídy zapotili vo finále, kde ste bojovali s vážnym problémom. Ako ste videli celý zápas?
Prvé kolo asi všetci videli, že som si išiel svoju hru a takto som si predstavoval celý zápas. Veril som si oproti Michalovi na ruky, lenže päť sekúnd pred prvým kolom ma po faule nechtiac pichol palcom do oka a rozhodoval som sa, či idem ďalej. Popravde, na to oko som absolútne nevidel a Michal vedel, že ma môže poraziť. Bola to akási moja poprava. V treťom kole mi vyšiel úder na bradu, a ten rozhodol. Ak dáte niekoho do počítania počas hociktorého kola, tak je to na výhru. Pri vyhlasovaní výsledkov som vedel, že to je doma a prepukla vo mne veľká radosť. Doslova som si tú výhru odtrpel.

Ihneď po zápase hovoril váš súper, že sa len pošmykol. Vy ste na to kontrovali úsmevom. Ako to teda bolo s tým úderom?
Jasné, to boli čisté výhovorky. Normálne sa mu po tom údere podlomili kolená, dostal jasný vypinák. Úder mi sadol, ten ho poslal k zemi, a to sa potom zvrtlo na moju stranu.

Aký bol rozsah vašich zranení po turnaji? Absolvovať tri zápasy za necelé štyri hodiny predsa nie je jednoduché.
Na druhý deň po zápase bola nedeľa, no bolo mi to jedno a musel som utekať k lekárovi. Skontroloval mi palec na ľavej ruke, našťastie, nebol zlomený. Ja ako chirurg amatér som si dal vykĺbený palec počas zápasov viackrát naspäť. Dúfam, že to vydrží a nebudem musieť ísť na operáciu. My bojovníci tradične po zápasoch cítime nohy, monokle na hlave ani neriešime.

Foto: Oktagon MMA

Prekvapil vás obrovský divácky záujem o toto podujatie?
Je šou, že človek lieta po celom svete, ale marketing Oktagonu som zatiaľ pocítil najviac. Doteraz mi píše a volá veľa ľudí, z každej sociálnej siete ma bombardujú. Asi by sme mali zamestnať moju priateľku Betku ako správkyňu sociálnych sietí (smiech). Ukázal som sa v dobrom svetle a každému zo srdca ďakujem za podporu, nesmierne si ju vážim. Možno som sa pred turnajom bál o servis pre zápasníkov, no bol som milo prekvapený. Samozrejme, najväčšie top ligy mojej kariéry ako Čína či Japonsko to neprekonalo, ale Oktagon fungoval výborne.

Vraj ste po turnaji často na sociálnych sieťach, bude z vás nový slovenský influencer?
V prvom rade je moje miesto v gyme, kde sa snažím tvrdo makať. Aj toto je istá časť mojej práce. Vždy po zápasoch sú mediálne povinnosti, teraz je toho omnoho viac, rovnako aj ohlasov fanúšikov na sociálnych sieťach. Sám som sa čudoval, keďže mám úspechy z celého sveta, no takúto popularitu po víťazstve som ešte nezažil. Nestíhal som ľuďom odpisovať na sociálnych sieťach, dokonca som na Instagrame prvýkrát zvolil livestream. Nemôžem sa celý deň venovať len internetu, no zvládam to, sú to príjemné starosti.

Komu by ste chceli poďakovať za ďalší triumf vašej kariéry?
Rád by som poďakoval Danovi, Adi, Kubovi a aj vedeniu Diamond Gymu. Tiež sponzorom, ktorí ma podporujú v týchto časoch a môžem sa tomuto športu stále venovať profesionálne. Rovnako ďakujem rodine, špeciálne môjmu malému synčekovi Milanovi juniorovi. Pred turnajom padali rôzne úvahy, či budem dostatočne pripravený po narodení potomka, no môžem všetkým odkázať, že práve môj syn je pre mňa azda najväčšou motiváciou, aby bol na svojho otca hrdý.

Odniesli ste si po výhre šek v hodnote 10-tisíc eur, čo s ním bude?
Som obyčajný človek s hypotékou na krku, takže prednostne zaplatím pár splátok. Nie som žiadny milionár, zas 10-tisíc eur z vás za deň neurobí boháča. Ostávam stále rovnako pri zemi a makám ďalej na svojich snoch.

Foto: Oktagon MMA

Kde sa predstavíte najbližšie?
Aktuálne mi prišla ponuka na zápas do Jekaterinburgu, len je to dosť na hrane, lebo to je o mesiac. Uviedol som, že nie som stopercentne pripravený a dohodli sme sa s promotérmi, že by sme môj štart v Rusku mohli posunúť na začiatok leta. Uvidíme, akého dostanem súpera.

Už vyše troch mesiacov ste otcom synčeka Milana. Zvládate rodičovské povinnosti na jednotku?
Mám z toho radosť. Každý deň kočíkujem, i keď to nie sú dlhé prechádzky. Skutočne si to celé užívam. A určite to zvládam, no viac by vedela hovoriť moja priateľka.

S Milanom Palešom ostaneme makať:

Buď aj ty s Palešom vo forme: Ako spáliť vianočné kalórie?
Milanovi Minči Pálešovi na ceste za titulom už nič nestojí
Ukáž aj doma, že si veľké zviera

Facebook Comments