Teraz sa však otlačili aj do novinky, citrusovej limonády vyrobenej v našich končinách. Prémiovými limonádami Targa Florio, s vyšším obsahom ovocnej šťavy zo sicílskych citrusov, sa Kofola ČeskoSlovensko rozhodla pripomenúť a oživiť túto automobilovú legendu.

Preteky Targa Florio sa na Sicílii konajú už od roku 1906. Boli extrémne náročné a takisto veľmi nebezpečné. Na úzkych pneumatikách, bez posilňovačov riadenia a ďalších vymožeností pretekári zdolávali stovky kilometrov a serpentín po úzkych prašných cestách v sicílskych kopcoch. Targa Florio boli vlastne predchodcom dnešných seriálov rallye.

V dobe, kedy zase bude možné cestovať za účelom dovolenky aj za hranice, si atmosféru pretekov môžu vychutnať aj slovenskí motoristi. Ich trasa sa v histórii menila, dnes je prejazdný napríklad 72 kilometrov dlhý okruh s názvom “Circuito Piccolo delle Madonie”. Odštartovať a skončiť sa dá v mestečku Cerda a aj dnes predstavuje trasa kus dobrodružstva. Zastaviť sa dá aj na pamätných miestach pretekov. Záujemcovia môžu dať obed napríklad v reštaurácii Baglio Himera a pri jedle obdivovať historické fotografie účastníkov Targa Florio a ich vozidiel. A ak zatúžia zažiť naozajstnú atmosféru pretekov, pri dobrej konštelácii a priaznivej situácii sa v polovici októbra 2021 začne v Palerme aktuálny ročník týchto najstarších pretekov na svete.

Dovtedy si môžu slovenskí fanúšikovia motošportu pripomenúť atmosféru pretekov aspoň s limonádou Targa Florio v ruke. Podľa Jany Klimkovej, manažérky značky nápojov Targa Florio, je silný príbeh pretekov hlavnou inšpiráciou samotnej značky: „Všetko sa pri jej tvorbe dokonale poprepájalo. Najskôr sme hľadali, kde rastú najlepšie citrusy na svete. Keď sme sa pre ne vybrali na Sicíliu, objavili sme legendárne preteky Targa Florio, a v nich aj slávnu československú stopu. A zrazu to bolo jasné – naše nové limonády budú pripomínať práve túto slávnu históriu,“ približuje zrod citrusovej limonády Jana Klimková.

Kofola však šla ešte oveľa ďalej ako len k jednoduchému pomenovaniu limonády. Históriu pretekov otlačila do celej podoby nápoja. Na fotografovanie pretekára na etiketu použila 160 rokov starú fotografickú techniku, pri ktorej sa obraz vyvoláva na plechové dosky. Citrusy do limonád pochádzajú z autentickej rodinnej firmy, ktorá ich už niekoľko generácií pestuje tiež na Sicílii a jej sady si pamätajú aj najslávnejšie časy pretekov.

Okrem maloobchodu je nápoj dostupný už teraz aj na čerpacích staniciach v plechovkách v príchutiach pomaranč a citrón a v krásnej sklenej fľaši, pripomínajúcej víťaznú trofej, aj tretia príchuť krvavý pomaranč. Podľa druhu príchute limonáda obsahuje 10 až 13 % podiel ovocnej šťavy priamo zo Sicílie. Je to zhruba trojnásobné množstvo v porovnaní s bežnými limonádami. Sladená je iba trstinovým cukrom, ktorý sa tiež v minulosti spájal práve so Sicíliou.

Facebook Comments