Tublatanka – Najlepšie roky
Dvojalbum Najlepšie roky legendárnej rockovej skupiny Tublatanka patril k vrcholom vinylovej edície Opusu v roku 2020. Obsahuje všetky veľké piesne Tublatanky z obdobia, keď pôsobila v klasickej zostave Ďurinda – Horváth – Černý. Nanovo remastrovaný výber reprezentuje to najlepšie, čo Tublatanka vytvorila a mal by sa stať súčasťou kvalitnej knižnice každého fanúšika dobrej rockovej hudby.

Morcheeba – Blackest Blue
Presne 14.5. sa novým albumom prihlásila britská elektronická kapela, ktorej zamatovým spevom kraľuje Skye Edwards. Desiaty štúdiový album obsahuje symbolicky desať skladieb. V roku 2020 nemohla skupina koncertovať, čo poskytlo Skye a Rossovi Godfreyovi „Čas na písanie piesní a ich skutočné zdokonaľovanie“, ako hovorí Godfrey. „Nebol taký tlak a mohli sme všetkému dopriať potrebný čas, “dodáva vokalistka. Výsledkom je prepracovaný album, ktorý spája predchádzajúce inkarnácie a zvuk kapely – ako sú downbeat, chill, elektro-pop a soul.

Twenty One Pilots – Scaled and Icy
Americké alternatívno pop / rockové duo (Tyler Joseph a Josh Dun) si nahralo šiesty štúdiový album v Tylerovom domácou štúdiu v Ohiu. Dun v novembri 2020 odhalil, že na albume stále pracuje „na diaľku“, pričom obaja boli na rôznych miestach. „Obaja máme vlastné štúdiá, čo je naozaj fajn, takže veľa vecí vymyslí vo svojom štúdiu, pošle mi ich a potom nejaké veci vymyslím tu v mojom štúdiu, a potom ich pošlem späť“. Na album počuť emócie roka 2020, kedy prevládala úzkosť, osamelosť, nuda a rôzne pochybnosti. Celkovo jedenásť skladieb, s ktorými im vo finále pomáhalo ďalších osem umelcov, si stihnete vypočuť do 38 minút. Hlavným singlom platne je Shy Away.

Norah Jones – Til We Meet Again
Uznávaná klaviristka, speváčka a skladateľka Norah Jones vydala svoj prvý live album s názvom ‚Til We Meet Again. Kompilácia 14 skladieb mapuje jej kariéru počas zastávok svetového turné v USA, Francúzsku, Taliansku, Brazílii a Argentíne v rokoch 2017 – 2019. Nechýbajú medzi nimi jej najznámejšie songy, ale ani cover verzia známej pesničky Black Hole Sun od Soundgarden.


BONUSOVÉ VIDEOKLIPY


Eva Burešová – Malý princ

Naspievať vyznanie svojmu synovi sa podarilo talentovanej Eve na výbornú.

Barbora Piešová feat. Michal Šafrata – Priateľ
Jedno z najnovších podarených hudobných spojení češtiny a slovenčiny. Barbora ide!

Iconito & FS Zemplin – Korene
Titulná pieseň rovnomenného projektu o slovenskom folklóre … ale  v modernom šate.

Marpo – Bad Man
Jeho fanúšikov poteší info, že v júli 2021 vychádza album Backwoods Bred.

Pustite si:

Keď sa mesiac láme, čerstvú hudbu spolu dáme
Kto žije kvalitnou hudbou, nenechá sa dvakrát ponúkať
Správna hudba do bláznivého aprílového počasia

Facebook Comments