Segment malých dodávkových vozidiel triedy T má našliapnuté na pozíciu veľkého rodinného elektromobilu, ktorý poskytne miesto pre sedem dospelých! cestujúcich a batožinový priestor. Presun na dovolenku alebo voľnočasové aktivity tak nebude obmedzovaný priestorom na úkor pohodlia posádky.

Foto: mercedes-benz.com

Exteriér
Masívny „gril“ a led pásik v tváre pretiahnutého úsmevu, aj tak môže vyzerať predok budúcnosti. Boky a zadok majú čisté línie bez zbytočných hrán. Dizajnová DNA značky je jasná na prvý pohľad. EQT (dĺžka 4 945mm / šírka 1 863mm / výška 1 826mm) má na oboch stranách veľké posuvné dvere, aby bolo bez problémov dosiahnuteľné každé veľké sedadlo v treťom rade. Zadné dvere sú výklopné. Nebo nad hlavou vám ukáže panoramatická strecha.

Foto: mercedes-benz.com

Interiér
Koncept má rovnako štýlový interiér vyznačujúci sa elegantným kontrastom čiernej a bielej. Sedadlá sú čalúnené bielou kožou napa. Pútavý je prístrojový panel, praktický zasa polouzavretý odkladací priestor nad prístrojovou doskou. Okrúhle vetracie otvory vo vysokoleštenej čiernej farbe, pozinkované ozdobné prvky a multifunkčný volant s tlačidlami Touch-Control podčiarkujú moderný vzhľad. Pre vodiča a posádku je tu intuitívny informačno-zábavný systém MBUX. Je možné ho pohodlne ovládať pomocou centrálneho dotykového displeja, cez tlačidlá na volante alebo voliteľne pomocou hlasového asistenta „Hey Mercedes“. Zaujme jeho schopnosť učiť sa vďaka umelej inteligencii. Napríklad pomocou prediktívnych funkcií môže predvídať, čo by chcel vodič robiť – ak niekto povedzme pravidelne volá určitej osobe v piatok po ceste domov, systém vtedy sám navrhne jej telefónne číslo na displeji.

Foto: mercedes-benz.com

Motor, výdrž batérii a dojazd ešte nie sú v tejto chvíli známe, ale ak by van zvládol na jedno nabitie prejsť hranicu 500 km, pribudol by o dôležitý palec nahor navyše. V prípade masovej výroby sa prvé kusy nedostanú na cesty skôr ako v roku 2022.

Mohlo by vás zaujať:

Malé / veľké auto: Mercedes-Benz GLB
Koncept Vision Mercedes-Maybach 6? Okamžitá láska!
Uštipnutie zvukom, Mercedesu-AMG GT C

Facebook Comments