Returnal
Akčná vesmírna strieľačka v tretej osobe nebude iba o rýchlosti streľby a veľkosti zásobníka. Je to boj o prežitie na cudzej nehostinnej planéte, ktorá sa mení každou vašou smrťou v akejsi časovej slučke. Dôležitým herným prvkom je 3D zvuk uľahčujúci orientáciu v obrovskom svete s ktorým sa vyhralo fínske herné štúdio Housemarque. Vy sa ocitnete v koži (alebo skôr skafandri) vesmírnej pilotky Selene, ktorej miestne technológie pomôžu prekonávať rôzne prekážky. Odkrývanie tajomstiev, robenie krvavých steakov z príšer … práce vás tu čaká viac ako dosť.

Platforma: PS5
Dostupné od: 30.4. 2021


MotoGP 21

Motorkári už vyrazili na reálne cesty, tak prečo nie aj vy na virtuálnom simulátore? A rovno v nových autentických pretekoch. Spoločnosť Milestone S. r. l. chce ďalším titulom potešiť fanúšikov jednostopových vozidiel s 120 jazdcami, novými traťami, nadupanými aj ikonickými strojmi. Najprv budete rozhodovať o svoje kariére. Pridáte sa k nejakému oficiálnemu tímu, alebo pôjdete cestou vlastného tímu? Na pomoc máte okolo seba zdatných profesionálov, ktorí vám poradia v rozhodnutiach. Tie neberte na ľahkú váhu, lebo ovplyvnia vývoj hry. V grafickom editore si viete všetko svojpomocne navrhnúť, aby váš tím bol okrem jazdy aj v štýlovom dizajne. Vo svojich rukách máte viac herných aspektov. Tú správnu zábavu s priateľmi poskytuje aj multiplayer. Dotankujte, zahrejte gumy a postavte sa hrdo na štart!

Platforma: PC, PS4, PS5, Nintendo
Dostupné od: 22.4. 2021

Resident Evil 8 Village
Spoločnosť Capcon najnovšie vydáva FPS hororovú survival akciu, ktorej dej sa odohráva v bohom zabudnutej dedine vo východnej Európe, ktorá si žije vlastným temným životom. V úlohe Ethana Wintresa hráči nadviažu na príbeh z minulého dielu. Hrdina bude opäť prenasledovaný nočnými morami a čaká ho množstvo súbojov, aby ochránil seba, priateľku Miu a vlastnú dcéru. Pribudnú aj noví protivníci, a je na vás, či budete bojovať alebo sa im takticky vyhnete. Záleží to aj od veľkosti vášho herného inventára. Kvalitná grafika, adrenalínová atmosféra, komu vyhovuje štýl hry – neváha doma obetovať hlinené prasiatko a Village prebehne na vlastnom stroji.

Platforma: PC, PS4, PS5 Xbox
Dostupné od: 7.5. 2021

Čo ešte dobre zagamesiť?:

V týchto videohrách vám nedajú víťazstvo zadarmo
Herné šialenstvo na poľský spôsob: The Medium
Čo nové hrať dva mesiace po Vianociach?

Facebook Comments