S touto otázkou sa na svojej facebookovej skupine She Said He Said obrátila na nezadaných Austrálčanov. Ich odpovede vás môžu prekvapiť. Závery výskumu uverejnil aj web dailymail.co.uk.

Odborníčka na zoznámenie uviedla, že muži a ženy, ktorí sú úspešní v randení a dlhoročnej láske, majú „takmer vždy“ jednu spoločnú vlastnosť – čo nazýva osobnosťou „centrálnej údržby“ Ako ich spoznať? Sú spontánni, vedia kým sú, sú nezávislí, prejavujú radosť zo života a je s nimi zábava. „Takí poskytujú dokonalú rovnováhu medzi osobnou nezávislosťou a partnerstvom, čo obom stranám pomáha vo vzťahu rásť,“ vysvetľuje Wardová.

Pri zoznámení bývajú príťažliví aj veľmi nenároční ľudia, lenže je tu riziko, že postupom vzťahu táto ich vlastnosť partnerovi prekáža – v páre chýba iskra a nastupuje nuda. Nebezpečný je aj opačný extrém, kedy ľudia s vysokými emočnými potrebami a závislosťami majú problém v dlhodobom vzťahu. „Spočiatku, keď ich stretnete, môže byť mať niekoho s vysokou údržbou celkom atraktívne. Ľudia milujú výzvy, “uviedla. Avšak príliš asertívni partneri môžu byť časom nároční a panovační“, varovala pani Wardová.

Mohlo by vás zaujať:

Čo vyše väčšina žien predstiera na rande?
Sex na prvom rande: Áno alebo nie?
Ako zažiť dokonalé prvé rande?

Facebook Comments