Bebe Rexha – Better Mistakes
Mladšie ročníky už určite túžobne očakávajú na druhý štúdiový album talentovanej americkej speváčky, ktorej platňa vychádza 7.5.2021 pod hlavičkou Warner. Tá sa dá považovať za pokračovanie debutovej Expectations z roku 2018. Po uvádzacích singloch Baby, I Jiarly, Sacrifice je tým najčerstvejším silný song Sabotage. Trinástka tanečných hip-hopovo popových trackov vám poteší uši takmer 36 minút.

Julia Stone – Sixty Summers
O tretí štúdiový album sa v posledný aprílový deň postarala austrálska speváčka a skladateľka Julia Stone. Svoju folk / bluesovú novinku plodná umelkyňa sporadicky nahrávala v rokoch 2015 – 2019, a výdatne je v tom pomáhali americký klavírista a producent Thomas Bartlett (aka Doveman) a americká muzikantka Annie Clark (aka St. Vincent). Na trinásť skladieb ( plus bonus track pre francúzsku verziu) si môžete zatancovať, alebo si ich len v tichu vypočuť.

Pink Floyd – Live at Knebworth 1990
Trvalo to síce tri dekády, ale konečne je jeden z legendárnych koncertov britskej rockovej kapely na hudobnom nosiči. Naživo vtedy koncert videlo asi 120 000 divákov a prenášala ho aj hudobná televízia MTV. Súčasťou akcie, ktorá bola charitatívnou finančnou zbierkou, boli aj Paul McCartney, Genesis, Dire Straits, Eric Clapton, Cliff Richard & The Shadows, Elton John, Status Quo, Tears For Fears a Robert Plant a Jimmy Page. Pink Floyd tu odpálili niekoľko svojich najväčších hitov … a dav s nimi roztancovali aj známi hostia ako napr. vokalista Clare Torry, saxofonistka Candy Dulfer či klávesista Michael Kamen. Týchto sedem trackov by nemalo chýbať v originálnej audiotéke správneho rockera.

Motörhead – Louder Than Noise… Live in Berlin
V koncertnom duchu sa nesie aj dvojalbum britských rockerov, ktorého hudobný materiál vznikol v roku 2012 na berlínskom Velodrome. Spevák Ian „Lemmy“ Kilmister tu spolu s Philom Campbellom a Mikkeym Deeom hrali počas turné Kings of The Road pre 12 000 fanúšikom. Album vychádza na viacerých nosičoch, aj v limitovanej darčekovej edícii.


BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

The Weeknd & Ariana Grande – Save Your Tears (Remix)
Spevákov úspešný singel dostal s Arianiným hlasom ešte pôsobivejší nádych. Zmene sa prispôsobil aj animovaný klip.

Započúvajte sa do:

Kto žije kvalitnou hudbou, nenechá sa dvakrát ponúkať
Sean Paul – nech to na parketoch a v kluboch žije
Správna hudba do bláznivého aprílového počasia

Facebook Comments