Počas projektu poverila rôznych umelcov na recykláciu fliaš, čím chcela zdôrazniť svoje úsilie o použitie EKO balení na luxusný sekt.

Historické sekty
House of Ruinart bol založený v roku 1729 ako prvý výrobca lahodného sektu a dodnes figuruje ako jeden z popredných výrobcov kvalitného šampanského na svete. Chardonnay je hlavnou dušou spoločnosti Ruinart, ktorého hrozno sa zberá v regiónoch Côte des Blancs a v Montagne de Reims. Sú jadrom ich známeho šampanského s názvom Cuvée, ktoré sa vyrába z viacerých odrôd hrozna. Maison Ruinart pravidelne spolupracuje na svojich projektoch s mnohými známymi umelcami. Najstaršia a unikátna spolupráca bola v roku 1896, kedy vtedajší riaditeľ André Ruinart poveril významného českého umelca Alfonsa Muchu, aby vytvoril plagát, ktorý by stelesňoval dušu a charakter Maisona Ruinarta.

Foto: ruinart.com

Bublinky a recyklácia
Ruinart predstavil už druhý projekt tohto typu, ako elegantne môže byť zabalená fľaša dobrého šampanského v recyklovanom papieri. Talentovaná dizajnérka doňho vdýchla život a navrhla dizajn, ktorý je nielen estetický a rafinovaný, ale aj environmentálny a kvalitný. Jeho ekologicky navrhnutý obal je skvelou alternatívou darčekovej krabičky. Súčasťou finálneho výsledku je záväzok spoločnosti Ruinart chrániť životné prostredie. Historický výrobca šumivého nápoja venoval so svojimi partnermi Jamesom Cropperom a spoločnosťou Pusterla 1880 dva roky na plán vzniku jedinečného EKO balenia. Fľašové puzdro bolo vytvorené do tvaru fľaše šampanského, ktoré je vyrobené zo 100 % recyklovateľného papiera bez použitia plastu alebo lepidla.

Foto: ruinart.com

Umelecké dielo
Talentovaná Anne-Charlotte Saliba je súčasťou tímu v Ruinart štúdiu. Na svoj projekt kreslila a vyrezávala tvary podľa mierok z papierových častí. Všetky jednotlivé kúsky potom zošila spolu so sieťovanou podložkou a nakoniec pridala časť špeciálnych hybridných žiaroviek, ktoré boli inšpirované zlatými odtieňmi šampanského. Konečný výsledok projektu a súčasťou spolupráce je unikátne, flexibilné a zároveň estetické nočné svietidlo. Tento celkový umelecký projekt je naozaj pôsobivý výtvor, ktorý ponúka vizuálny zážitok spojený s osviežujúcou chuťou kvalitného sektu.

Foto: ruinart.com


Mohlo by vám zachutiť:

Ako chutí víno vystrelené do vesmíru?
A je to vonku! Šampanské zlepšuje pamäť a chráni pred demenciou
Tip na drink: French 75

Facebook Comments