Dovolenku potrebujeme všetci ako soľ a vzhľadom na to, že sa situácia začína pomaly zlepšovať, máme nádej, že tohtoročné leto nebude až také zlé, ako tohtoročná zima.

Balenie na letnú dovolenku je ale pre mnohé ženy a najmä matky nočnou morou. Na čo by ste ale pri balení nemali zabúdať? Ktoré dôležité veci by ste si mali zbaliť na letnú dovolenku?

Opaľovacie krémy a gél na popálenú pokožku
Do batožiny pri balení na letnú dovolenku by ste si nemali zabudnúť zbaliť opaľovacie krémy a gél na popálenú pokožku. Opaľovacie krémy vyberajte podľa ochranného faktora, pričom na tvár, krk a narty by sa mali používať opaľovacie krémy s vyšším faktorom a na ostatné časti tela môžete zvoliť slabší faktor. Všetko ale samozrejme záleží od pokožky. Ak máte svetlú pokožku, vysoký faktor budete potrebovať na celé telo.

Zíde sa vám aj chladivý gél na popálenú pokožku, ktorý nielen chladí, ale aj lieči. Ak nemáte dostatočný základ, poprípade strávite na slnku priveľmi dlhý čas, môžete sa spáliť a práve vtedy vám vie pomôcť tento gél.

Je potrebné sa chrániť. Ak máte na izbe vertikálne žalúzie, použite ho, aby sa vám hotelová izba zbytočne neprehrievala. Terasy hotelových izieb bývajú väčšinou kryté markízami, preto ak sa budete počas obeda zdržiavať práve v týchto priestoroch, stiahnite si ich, aby vás dostatočne chránili pred slnkom.

Vzdušné oblečenie
Na letnú dovolenku si nebaľte zbytočne veľa oblečenia. Čo je ale dôležité, je to, že by ste si mali baliť predovšetkým vzdušné oblečenie. Malo by ísť o ľahký materiál, ktorý pot odvetráva. Môže to byť oblečenie z kvalitného modalu, či ľanu, ale môže ísť pokojne aj o klasickú bavlnu – 100% bavlnu, či 100% organickú bavlnu.

Pánske tričká, dámske tričká, tielká, šaty – všetko toto oblečenie by malo byť vzdušného materiálu, ktorý bude príjemný k pokožke aj v extrémnych horúčavách.

Ako ale nevziať zbytočne veľa oblečenia? Skúste si vytvoriť kombinácie. Napríklad na sedemdňovej dovolenke pri vode využijete štyri tričká, dve tielká, jedny letné šaty a dvoje kraťasy. Napresno si ale vezmite predovšetkým spodné prádlo. Môžete mať doma osvedčenú Miele práčku nemeckej kvality, ale ak máte v kufri zbytočne veľa oblečenia, ktoré nevyužijete, nemôžete si dovoliť kúpiť nejaké suveníry a rôzne iné veci na dovolenke, pretože vám to hmotnosť batožiny neumožní.

Krížovky, knihy, časopisy, kartové hry a rôzne iné zábavky
Na dovolenku si určite nezabudnite vziať krížovky, knihy, časopisy, či kartové hry. Počas voľných chvíľ, či už na izbe, alebo na pláži, budete mať možnosť venovať sa týmto oddychovým aktivitám. Na spríjemnenie voľných chvíľ odporúčame fajčiarom vziať kvalitné mentolové pukacie guľôčky.

 

Facebook Comments