V súčasnosti už málokto schováva peniaze do matraca. Využívame skôr bežné účty a sporenia v bankách. V konečnom dôsledku je to ale to isté. Niečo si našetríte, no určite nezbohatnete. Predstavte si, že si do matraca zašijete každý mesiac stovku. Za rok si takto odložíte 1 200 eur a za dvadsať rokov 24 tisíc eur. Na sporení k účtu pri dnešnom mizivom úroku 0,11 percenta ročne budete mať o celých dvestošesťdesiat eur viac než v matraci. Je to síce fajn, ak chcete mať rezervu po ruke, no stále dostanete len o málo viac ako ste si odložili.

A teraz si predstavte, že si odkladáte mesačne rovnakú stovku, no ročný úrok je šesť percent. Za dvadsať rokov bude odložená čiastka aj s úrokmi vyše 46 tisíc eur. Z Vašich vložených 24 tisíc eur. Slušné, nie? A ak by ste pokračovali ešte o desať rokov dlhšie, tak výsledok bude cez 100 tisíc eur. Tie čísla vyzerajú až neuveriteľne, ale taký je efekt zloženého úročenia. Pokojne si v Exceli napíšte vzorec alebo použite kalkulačku na internete. Uvidíte, že je to naozaj tak.

 

Sporenie vs. investovanie

Nesporte!

Ako sa k takému zhodnoteniu dopracovať? V prvom rade nemôžete sporiť. Musíte začať investovať, lebo bez akcií si na atraktívne zhodnotenie nesiahnete. Zvoľte si riešenie, ktoré bude lacné, transparentné a zároveň bude mať atraktívnu výkonnosť. Myslite aj na riziko, ktoré ste ochotní podstúpiť. Zložité? Ani nie, ak viete na koho sa obrátiť. V tomto roku oslávime päťročnicu na trhu, plnú hľadania optimálnych riešení pre našich klientov. Dôverujte nám – prejdeme si s Vami Vaše potreby, očakávania, možno aj nesplnené sny. Pri dobrej káve urobíme investičný profil. Potom už nebude také zložité vybrať si. Určite nájdeme to pravé pre konzervatívneho sporivca, či dynamického býka. Ale, samozrejme, vieme ponúknuť aj niečo medzi – pre váhavca, ktorý síce chce zariskovať, no nie príliš. Stále sa však rozprávame o výnosoch 5 až 20 percent ročne, ktoré za posledných päť rokov naše riešenia klientom v priemere priniesli.

Príklad: Investovanie prostredníctvom Brokeria Vyváženej stratégie

Klient bude sporiť po dobu 20 rokov sumu 100 eur mesačne s výnosom 9,38 % ročne. Na konci sporenia bude hodnota jeho investície 70 105 eur, pričom vložil celkovo 24 000 eur.

Klient vloží jednorazovo sumu 10 000,- eur. Po 20-tich rokoch bude mať pri výnose 9,38 % ročne jeho investícia hodnotu 64 799 eur.

A čo teraz?

Mladšie ročníky – nekupujte 10-ročný športiak na leasing. To je len žrút peňazí. Investujte do svojej budúcnosti. V Brokerii to môžete robiť s peniazmi, ktoré už zarábate alebo si tie peniaze zarobiť rovno u nás.

A starší – určite máte všetko ohľadom Vašich peňazí nastavené správne? Nikdy nie je neskoro začať si napríklad odkladať na horšie časy. A ak aj horšie časy neprídu tak tie lepšie môžu byť vďaka investovaniu ešte lepšie až najlepšie. Ozvite sa nám, prejdeme si to spolu.

Ak hľadíte do budúcna a rozhodli ste sa investovať, vedzte, že Brokeria investičné stratégie Vás určite nesklamú. Pokiaľ sa vidíte skôr na strane tých, ktorí chcú s investovaním pomáhať druhým, pridajte sa k nám. Ponúkame prepracovaný vzdelávací program, kde sa mnoho dozviete a naučíte od dlhoročných profesionálov.

Sme Brokeria. Tento rok oslavujeme 5 rokov pôsobenia na trhu finančného sprostredkovania na Slovensku. Brokeria je spoločnosť s tuzemským vlastníctvom. Počas uplynulých piatich rokov sme sa stali váženou a stabilnou spoločnosťou. Od roku 2020 ponúkame našim klientom aj investičné poradenstvo. Pri Investíciách veríme, že len zdravá investícia je dobrá investícia. Na základe tohto sme zostavili 5 unikátnych investičných stratégií, ktoré minimalizujú riziko pri adekvátnych výnosoch pre našich klientov. A klienti s nami investujú radi.

Už päť rokov sme sprostredkovateľ pre lepšiu budúcnosť. Už päť rokov rastieme a rozvíjame sa. Už päť rokov sme tu pre Vás.

#brokeriajeuspesnaspolocnost

Informácie o finančných nástrojoch uvedené v tomto texte nie sú investičným poradenstvom, ani osobným odporúčaním a predstavujú marketingové oznámenie Brokeria, a.s., so sídlom Einsteinova 11/3677, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 50 248 715, zapísaná v Obchodom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č.: 6353/B. Investície do finančných nástrojov sú spojené s rizikom, ktoré závisí od zvolenej investičnej stratégie. Hodnota investície a výnos z nej plynúci môže rásť alebo klesať a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. Výkonnosť v minulosti nie je spoľahlivým ukazovateľom pre budúce výkonnosti. Akékoľvek predpovede o výkonnosti v budúcnosti nie sú spoľahlivým ukazovateľom výkonnosti v budúcnosti. Na informácie uvedené v texte sa nemožno spoliehať ako na vysvetlenie rizík spojených s investovaním do finančných nástrojov alebo s využitím investičnej služby.

Facebook Comments