Britská automobilka MG, preslávená športiakmi MG B a MB F, už približne päť rokov patrí pod čínsku SAIC Motor Corporation. Ich najnovší spoločný počin je tak trochu ohliadnutím sa do minulosti. A veľmi vydareným. Sviežemu a elegantnému dizajnu auta, ktoré má vytiahnuť z 0 na 100 km/h za skvelých 2,9 sekundy niet čo vytknúť.

Foto: mg.co.uk

Cyberster sa vyznačuje klasickými okrúhlymi svetlometmi „Magic Eye“, ktoré sa po naštartovaní otvoria. K ďalším detailom modelu je LED pásik po boku vozidla a obrys dverí. K tomu už len spomenúť panoramatické čelné okno, dva ochranné oblúky, výrazné spojlery a veľké kolesá. Interiér vyzerá vďaka neobvykle (skoro až videoherne) tvarovanému volantu a digitálnej palubnej doske pred vodičom nadčasovo futuristicky.

Foto: mg.co.uk

Carl Gotham, riaditeľ spoločnosti SAIC Design Advanced London, uviedol: „Cyberster je odvážnym vyhlásením, ktoré silno hľadí do budúcnosti spoločnosti MG, dotýka sa nášho dedičstva, ale hlavne stavia na našej technológii a pokrokovom dizajne.“

Foto: mg.co.uk

Či sa tento červený koncept dostane aj do reálnej produkcie zatiaľ ani srnky netušia, ale minimálne niekoľko desiatková limitka by sa podariť naozaj mohla. Všetci budú asi viac múdrejší po blížiacom sa autosalóne v Šanghaji (21. – 28.4. 2021)

Zaujmú vás:

Bugatti Divo Lady Bug: Projekt, ktorý takmer vzdali
Hyperšport ako pocta: Gordon Murray T.50s Niki Lauda
Lotus E-R9 Concept: Elektrický šampión na okruhy budúcnosti

Facebook Comments