Kruh sa uzatvára
Po Handrovej bábike a Obesencovi uzatvára Daniel Cole svoju trilógiu knihou Koniec hry. Bývalého detektíva seržanta Finlaya Shawa nájdu mŕtveho v zamknutej miestnosti rodinného domu. Všetci jeho smrť považujú za samovraždu, iba zdiskreditovaný detektív William „Wolf“ Fawkes si tým nie je taký istý. Wolf s bývalou partnerkou, detektívkou Emily Baxterovou a so súkromným vyšetrovateľom Edmundsom začnú preverovať Shawove začiatky v polícii, keď bol ešte obyčajným pochôdzkarom. Bol ich kolega a priateľ naozaj taký čestný, ako sa zdá? Alebo je na jeho minulosti viac, než boli ochotní pripustiť? Shawova smrť postavila detektívov pred skutočný hlavolam v najzložitejšom prípade, aký kedy vyšetrovali. Wolfov návrat si neželajú všetci. Vyšetrovanie ho čoraz hlbšie vťahuje do bahna policajnej korupcie a v ohrození sa neocitne iba jeho kariéra, ale aj životy ľudí, na ktorých mu najviac záleží.
DANIEL COLE: KONIEC HRY
Ikar, 2021

Ekopolitický triler
Napínavý a cenný ekopolitický triler Noe akoby autor napísal na objednávku tejto doby, keď celý svet ohrozuje korona. Svetom otriasa choroba, ktorá si vyžiadala desaťtisíce obetí. Ľudia sa boja a drogy dochádzajú. V tejto situácii sa v Berlíne prebudí postrelený Noe. Netuší, kto je, odkiaľ prišiel a prečo je tu. Hľadanie odpovedí sa rýchlo zmení na boj o Noemov život a je zrejmé, že to akosi súvisí s dianím vo svete. Autor neúprosne odhaľuje jednoznačné prešľapy ľudstva a ich dôsledky pre našu spoločnosť. Svetová populácia neustále rastie, hoci milióny ľudí trpia hladom, spoločnosť je zameraná na spotrebu, ktorá pozná iba rast produkcie a cien akcií. Vari sa náš svet naozaj zbláznil?
SEBASTIAN FITZEK: NOE
Tatran, 2021

Osem životov v hre
Predstavte si, že nasadnete do samojazdiaceho auta, no zrazu sa nečakane zamknú dvere, trasa sa zmení a ozve sa tajomný hlas, ktorý vám oznámi: „Zomrieš.“ Presne to sa stalo ôsmim pasažierom, ktorí sa bezmocní a vystrašení vezú na neznáme miesto, na ktorom o dve a pol hodiny dôjde k hromadnej zrážke. Výber obetí hekerského útoku je vskutku pestrý: televízna celebrita, tehotná žena, vojnový veterán, imigrantka, týraná žena na úteku, manžel s manželkou – každý v jednom aute – a potenciálny samovrah. Priamy prenos únosu vysielajú do celého sveta: prežiť môže len jeden z nich a rozhodne o tom verejnosť. Sú však pasažieri skutočne takí nevinní, ako sa na prvý pohľad zdajú?
JOHN MARRS: PASAŽIERI
Lindeni, 2021

Divoká love story podľa Cohena
Málokto vie, že Leonard Cohen, jeden z najznámejších básnikov, textárov a spevákov všetkých čias napísal aj dva romány. Druhým a posledným je román Nádherní porazení, dnes už klasické dielo svetovej literatúry. Bezmenný rozprávač opisuje bizarný ľúbostný trojuholník, spojený silným erotickým putom a tajomnou indiánskou sväticou Katarínou Tekakwithou – nádherných porazených na konci životnej hry. Väčšina z nich je dávno po smrti a rozprávač, ponechaný napospas sám sebe a bolesti smútku kdesi v kanadskej divočine, rozpráva príbeh o vášni, ktorá prekračuje hranice pozemského života, a o ľudskej túžbe po nedosiahnuteľnom, silnejšej než láska k človeku.
LEONARD COHEN
: NÁDHERNÍ PORAZENÍ
Slovart, 2021

Cesta do vašej genetickej identity
Urobili to už milióny ľudí: stačí niekoľko kliknutí, trochu slín a môžete si kúpiť vzrušujúce online čítanie o svojej DNA. Vďaka tejto vymoženosti môžete zistiť, odkiaľ pochádzate, vystopovať svojich príbuzných po celom svete a na genetických sociálnych sieťach nájdete nových priateľov. Fungujú však tieto aplikácie naozaj? Skutočne môžeme predchádzať chorobám vďaka tomu, čo sa dočítame o svojej DNA? Čo na to vedci? A čo je najdôležitejšie, uvedomujeme si dôsledky týchto aplikácií? Čo ak sa údaje zneužijú? Táto kniha vás prevedie všetkým potrebným od sociálneho internetu po genealógiu a ukáže vám, ako tento nový pohľad na DNA začína zásadne meniť každodenný život.
SERGIO PISTIOI: DNA
Ikar, 2021

Deti žltej hviezdy
Nový román z pera Maria Escobara, autora bestselleru Osvienčimská uspávanka, o úniku, nádeji a obetách počas druhej svetovej vojny. Príbeh sa odohráva v auguste 1942. Mladí židovskí bratia – Jacob a Moses Steinovci žijú so svojou tetou v Paríži uprostred nacistickej okupácie. Ich rodičia, známi nemeckí dramatici, nechali chlapcov v starostlivosti tety, kým nenájdu bezpečný prístav pre svoju rodinu. Jedného dňa však francúzski žandári chlapcov zatknú a odvedú ich na cyklistický štadión Vélodrome d´Hiver, ktorý slúžil ako koncentračný tábor. Jacob a Moses vedia, že musia ujsť, ak si chcú zachrániť život. Tak sa vyberú naprieč Francúzskom na juh hľadať svojich rodičov…
MARIO ESCOBAR: DETI ŽLTEJ HVIEZDY
Lindeni, 2021

O Kórei z prvej ruky
Tento knižný sprievodca vás zoznámi s pôsobivými dejinami a úžasnou geografiou Kórey, jej jedinečnými zvykmi aj osobitosťami každodenného života. Kórejčanka Soo Kim prináša vyčerpávajúci prehľad všetkého, čo je kórejské – spoznáte kuchyňu, dejiny, architektúru, umenie, svojráznu módnu scénu, inovatívny dizajn, rodinný život, tradície, filozofiu, hudbu, zemepis a najnovšie technológie. Ak sa chcete naučiť randiť po kórejsky, dozvedieť sa, kam chodia miestni obyvatelia na dovolenku, objaviť správny spôsob konzumácie kórejských pokrmov alebo si zlepšiť emočnú inteligenciu pomocou umenia nunčchi, tento sprievodca srdcom a dušou Kórey nesmie chýbať vo vašej knižnici.
SOO KIM: TOTO JE KÓREA
Ikar, 2021


Stoja za prečítanie:

Do vašej domácej knižnice sa vyslovene pýtajú …
Škrabot: Mrazivé knižné napätie do poslednej chvíle
Pomsta je sladká, a.s.

Facebook Comments