Od tej si výrobca General Motors sľubuje využitie až pri troch desiatkach ďalších koncernových elektromobilov. Celkovo budú dostupné tri verzie Hummeru – EV2, EV2X, EV 3X a limitované úvodné Edition 1 a Edition 1 s extrémnym off roadovým balíkom.

Chuťovky pre vodiča
Na úvod treba spomenúť ľahšiu manévrovateľnosť ako pri pickupe, polomer otáčania je 10,8 metra pričom k tomu pomáha aj možnosť natáčania všetkých kolies. K štandardným funkciám modelov 2X, 3X a Edition 1 patrí 4 Wheel Steer s funkciou CrabWalk (natočenie všetkých kolies pod rovnakým uhlom a pomalá jazda diagonálnym smerom), ako aj adaptívne vzduchové odpruženie s režimom extrakcie a 22-palcové kolesá s terénnymi pneumatikami s priemerom 35 palcov. K pohodliu šoférovania prispeje semiautonómne riadenie Smart Cruise (napr. šetrí ruky na diaľnici). Spevnený bude aj podvozok, aby lepšie chránil v drsnom teréne batérie. Vítaným pomocníkom bude aj 360° kamera, ktorá zlepší celkový okolitý výhľad z pohodlia kabíny.

Foto: gm.com

Prvé verzie päťmiestneho Hummeru EV SUV si fanúšikovia elektriny budú môcť kúpiť až od roku 2023. Dovtedy možno ešte výrobca popracuje na ďalších vylepšeniach. Na úvod by stačil aspoň dojazd.

Myslia aj na charitu
Prvý vyrobený kus série Edition 1 s číslom 001 dala automobilka GMC do aukcie. Výťažok bol venovaný pre nadáciu Tunnel to Towers podporujúcu rodiny, ktoré stratili blízkeho v prvej línii. Príjemným šokom bola správa, že anonymná majiteľka je ochotná zaplatiť za svoje auto (to vyrobí sa na jeseň 2021) v prepočte až 2,1 milióna €.

Foto: gm.com

GMC Hummer EV SUV (2024)
Rozmery: zatiaľ neupresnené
Pohon: 2 – 3 elektromotory eAWDs výkonom 625 až 830 hp
Krútiaci moment: 10 000 až 15 600 Nm
Zrýchlenie: (pre trojmotorový model) z 0 na 97 km/h – 3,5 sekundy
Dojazd: 400 až 480 km
Podpora rýchlonabíjania: 300 kW (architektúra 800V)
Cena (podľa modelu) od cca 68 104 € do 94 155 € (bez dane)

Autá na všetky cesty:

Návrat neprehliadnuteľného SUV bude prekvapujúco tichý
Najvýkonnejšie SUV našej planéty: Dodge Durango SRT Hellcat
Futuron ukázal, ako môže vyzerať SUV budúcnosti

Facebook Comments