Vždy sa na stole nájdu tradičné dobroty a typické jedlá s vôňami a chuťami, ktoré tieto sviatky vystihnú. Pozrime sa do sveta, kde sa Veľká noc oslavuje a ochutnajme najlepšie veľkonočné špeciality. Ako chutí Veľká noc vo svete?

Francúzsko
Francúzske tradičné veľkonočné jedlo by si našlo veľa priaznivcov aj v našich končinách. Mnohí sa už tešia, ako im aj tento rok na slávnostnom stole pristane typické jedlo zvané Gigot d´Agneau, teda veľkonočné jahňacie stehno s bylinkami. To sa upečie v rúre, aby zmäklo a podáva sa s opečeným cesnakom, fazuľkami a ako príloha sa k nemu výborne hodia zemiaky s rozmarínom. Francúzi tvrdia, že musíte jahňacinu pripravovať rovných sedem hodín, aby bola taká lahodná, že sa bude rozpadávať. K jahňacine si doprajte dúšok kvalitného francúzskeho vína a ak máte chuť na sladké, aj na to majú Francúzi odpoveď. K Veľkej noci patria v krajine galského kohúta škoricové koláčiky či dokonca exotická pomarančová torta. Neskúsite nabudúce stráviť Veľkú noc vo Francúzsku?

Foto: Depositphotos

Taliansko
Apeninský polostrov s Talianskom je miesto, kde sa dodnes veľmi silno oslavujú veľkonočné sviatky, a tak niet divu, že sa s oslavami preplietli aj typické jedlá. Najtypickejším príkladom veľkonočného menu je v krajine torta Pasqualina, teda veľkonočný koláč, ktorý sa zrodil na severe v Ligúrii. Stal sa takým obľúbeným, že ho dnes nájdete vo všetkých talianskych regiónoch. Kedysi ho robili s artičokmi, ale dnes obsahuje koláč plnku z ingrediencií, akými sú tri druhy syra, špenát, jarná cibuľka a vajcia. Lístkové cesto je lahodné, chrumkavé a podľa tradície by malo obsahovať tridsaťtri tenučkých vrstiev, každá za jeden rok života Krista. Koláč sa nakrája a môžete sa pustiť do jeho unikátnej chute. Druhou špecialitou Talianska je tradičný veľkonočný chlieb Colomba di Pasqua. Chuťou trochu pripomína bábovku, ale nenechajte sa oklamať. Tvar pripomína holuba a ozdobí sa mandľami, kúskami cukru a niekde nájdete aj čokoládu.

Foto: Depositphotos

Brazília
Juhoamerická Brazília patrí medzi najväčšie kresťanské krajiny sveta, a tak tu má oslava Veľkej noci hlboké korene. Veľká noc sa v Brazílii točí okolo rodiny a keď sa rodina stretne za účelom oslavy, prehýbajú sa stoly posiate špecialitami. Brazílskou tradičnou chuťovkou je Bacalhau, teda sušená nasolená treska. Podáva sa na Veľký piatok s ryžou aj zemiakmi a je to taká silná súčasť brazílskej kultúry, že mnohí by si Veľkú noc bez tresky jednoducho nevedeli predstaviť. K sviatkom patrí aj dezert Quindim z vajec, strúhaného kokosu a cukru.

Foto: Depositphotos

Filipíny
Juhovýchodná Ázia sa veľmi k tradícii Veľkej noci nehlási, ale predsa len tu nájdeme výnimku, ktorou sú ostrovné Filipíny, kde si oslavu prepletenú tradičným jedlom nenechajú ujsť. Azda nikde inde necítiť vo filipínskej gastronómii vplyvy Španielska ako počas Veľkej noci. Tradičným filipínskym veľkonočným jedlom je totiž filipínska Paella! Uhádli by ste, že tu dominuje práve takéto jedlo? Paella sa pripravuje niekoľko hodín a jej základom je dlhozrnná ryža, ktorá sa dotvorí koreninami, bylinkami a ozdobí sa poriadne štedrou dávkou morských plodov od mušlí až po krevety. Filipínci si okrem Paelly doprajú na Veľkú noc aj Lumpiu, teda jarné rolky vyprážané vo vriacom oleji a Puto, ryžové koláčiky robené na pare.

Foto: Depositphotos

Grécko
Grécka kuchyňa je vo svete preslávená a mnohí by dali ruku do ohňa, že patrí k najlepším na svete. Veľká noc bude okrem zvykov a návštev kostola patriť jedlu. Spomedzi všetkých veľkonočných špecialít dominuje gréckym domácnostiam polievka Magiritsa. Je taká typická pre grécku Veľkú noc ako u nás údené mäso so šalátom. Touto polievkou sa tradične prerušoval pôst a spája sa s pečenou jahňacinou, pretože vnútornosti, ktoré ste z jahňaťa dostali, nevyhodíte. Práve naopak, svoje miesto nájdu v tejto sýtej polievke. Kedysi jej súčasťou boli aj kúsky jahňacieho mäsa, ale dnes sa do nej skôr dávajú vnútornosti, pečienka či srdce. Súčasťou polievky sú aj kúsky šalátu, čerstvé bylinky a napokon sa do nej pridáva aj citrón. Na Peloponéze do nej pridajú rajčiny, inde zase rôzne druhy zeleniny. Gréci na Veľkú noc poznajú aj špeciálne pečivo Tsoureki. Je sladké, má orientálnu príchuť a vždy sa pripraví toľko, aby z neho ostalo aj na ďalší deň.

Foto: Depositphotos

Rusko
Ruská Veľká noc je špecifická nielen pre svoje tradície, ale aj pre svoju gastronómiu. Kedysi sa tradovalo, že veľkonočný stôl musí obsahovať až 48 rôznych jedál, ale dnes už takmer úplne zanikla. Rusi na Veľkú noc jedávali tradične plnené jahňacie mäso, bravčovinu, moriaka so zemiakmi, šunku, kapustu a nasolené hríby, ale ak máme vybrať najcharakteristickejšie jedlo, bude ním koláč Pascha. Má zvláštny tvar, akoby z neho chceli vytvarovať pyramídu, pretože sa tiahne do výšky a jeho symbolika predstavuje hrobku samotného Krista. Hlavnou ingredienciou Paschy je skvelý domáci tvaroh, maslo, kyslá smotana a hrozienka. Niekde sa začali pridávať aj oriešky a sušené ovocie, ale nie je to podmienkou. Čo však musí typická Pascha obsahovať, sú dve písmená „XB“ písané v azbuke, ktoré sú skratkou slov „Christos
Voskres“, teda Kristus vstal z mŕtvych.

Foto: Depositphotos

Španielsko
Najtypickejším španielskym veľkonočným jedlom je slaný koláč Hornazo. Je hrubý, naplnený fantastickými chuťami, kde nechýbajú kúsky bravčového mäsa, chorizo a naplnia ho aj varenými vajcami. Tie sa opäť po pôste vracajú do jedálnička a mnohí sa s nimi tradične stretávali až s príchodom Hornaza. V niektorých regiónoch Španielska do Hornaza pridajú aj morcillu, krvavničku. S jedlom sa spája zaujímavá legenda, pretože počas osláv museli všetky prostitútky z mesta odísť za rieku, aby nezvádzali miestnych mužov a tí sa mohli naplno sústrediť na náboženské oslavy. Po návrate prostitútok späť do mesta oslávili ich návrat týmto zaujímavým jedlom.

Foto: Depositphotos

Mexiko
V kresťanskom svete má svoje neodmysliteľné miesto aj stredoamerické Mexiko, a tak tu má Veľká noc svoje dôležité postavenie. Premiešali sa tu pôvodné indiánske predstavy s predstavami Španielov a dnes si tak môžete na Veľkú noc vychutnať typickú rybu alebo dokonca rybaciu polievku s fazuľkami. Podávajú sa aj krevety v tradičnej omáčke Pipian z tekvicových semienok. Najobľúbenejším mexickým dezertom počas sviatkov je Capirotada. Je lahodný, chutný, z chleba, pudingu, mlieka, hrozienok, škorice a občas aj s kúskami sušeného ovocia. Mexická Veľká noc vám bude zaručene chutiť.

Foto: Depositphotos

Mohlo by vám zachutiť:

Trúfate si na najpikantnejšie jedlá na svete?
Pestré, pikantné a výdatné … tak chutí Rumunsko
Poklady čilskej gastronómie: Radšej o nich aspoň čítať, ako vôbec nepoznať

Facebook Comments