Vonkajšie ladné krivky doplnené poriadnou dávkou výkonu. Áno, aj luxus a komfort môže mať športový nádych. Vysokú úroveň agility umožňuje zavedenie elektronického riadenia všetkých kolies spolu s vektorom krútiaceho momentu pomocou systému Electronic Limited Slip Differential (eLSD). Tie sa kombinujú s elektrickým aktívnym riadením aktívneho náklonu Bentley Dynamic Ride, aby poskytli stabilitu aj pri prejazde najdramatickejších zákrut. Bezpečnej dynamickej jazde pomáhajú aj aktívne stabilizátory a účinné karbónové keramické brzdy, ale aj aktívny asistent jazdného pruhu, adaptívny tempomat, nočné videnie či Head Up displej.

Foto: bentleymotors.com

Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva automobilky hovorí: „Nový Continental GT Speed ​​predstavuje úplný vrchol výkonnostného turné. Tento nový model je najvýkonnejším vyjadrením hodnôt Continental GT, vzrušujúcim a dynamickým, s jedinečné detaily rýchlosti zvyšujúce zážitky z vlastníctva a ponúkajúce zákazníkom väčšiu kontrolu nad charakterom vozidla. Najluxusnejší Grand Tourer na svete je teraz skutočne schopnejší ako kedykoľvek predtým, s novou športovejšou výbavou, ktorá osloví vodičov zameraných na výkon. Rýchlosť je najnovšou kapitolou v príbehu Continental GT, ktorá pomáha zákazníkom spoločnosti Bentley vytvárať vlastné mimoriadne cesty.“

Foto: bentleymotors.com

Interiér dostal červeno – čiernu farbenú kombináciu, kde je hojne využitá Alcantara. Napr. vyšívané hlavové opierky Speed, vyhrievaný volant či športové pedále sú len zrnkami luxusných detailov. V prípade palubovky vzácne drevo nahradili uhlíkové vlákna. Na želanie dodávaný otočný displej Bentley ponúka výber z troch úchvatných displejov. Zákazník má samozrejme možnosť voľby rôznych farebných kombinácii (15 základných a 11 sekundárnych farieb) a príplatkových technických vychytávok, aby bol jeho pocit radosti čo najdokonalejší.

Foto: bentleymotors.com

Bentley Continental GT Speed (2022)
Motor: benzínový 12V 6,0 W12 TSI s výkonom 485 kW / 659 hp
Krútiaci moment: 900 Nm
Prevodovka: automatická 8-stupňová dvojspojková ZF
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 3,6 sekundy
Maximálna rýchlosť: 338 km/h
Disky: kované 22 (Silver Painted, Black Painted, Dark Tint)
Cena: zatiaľ nezverejnená

Už veľkého B ešte ostaneme:

Bentley Flying Spur V8: Najlepší luxusný sedan na svete?
Bentley Mulliner Bacalar: Unikát z Crewe
Bentley Continental GT: Z Pikes Peak do predajní…

Facebook Comments