SMUTNÁ SPRÁVA

Dňa 23.3.2021 nás opustila slovenská a česká speváčka – šansoniérka a herečka Hana Hegerová. Známa umelkyňa, vlastným menom Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová sa narodila v Bratislave (20.10.1931). Vo veku † 89 rokov zomrela v pražskej Nemocnici na Homolce, kde sa liečila na viacej zdravotných problémov.


HUDOBNÉ NOVINKY

Sting – Duets
Už názov platne jasne napovedá, o čom to celé bude. Anglický spevák pripravil celkovo 17 kvalitných kúskov, kde si to strihol s osvedčenými interpretmi ako Eric Clapton, Mylene Farmer, Mary J. Blige, Julio Iglesias alebo Annie Lennox. Sting, sám sedemnásťnásobný držiteľ ceny Grammy, sa pustil do džezu, soulu a medzinárodných rytmov. Album otvára pieseň …

Evanescence – The Bitter Truth
Piaty štúdiový album americkej rockovej skupiny vychádza pod hlavičkou BMG 26.3.2021, pod ktorý sa producentsky podpísal Nick Raskulinecz. Prvýkrát jeho prípravu prezradila speváčka Amy Lee už v lete 2018. Prvým singlom z tucta nových skladieb je „Wasted on You“ z apríla 2020. Exkluzívne a japonské vydanie má o dva bonusové tracky viac.


Sheppard – Kaleidoscope Eyes
Austrálska poprocková skupina Sheppard aktuálne ponúka tretiu radovku s tučnou porciou šestnástich piesní. „Vždy, keď sa pozeráte do kaleidoskopu, vidíte niečo v novom svetle. Je to často horkosladké, pretože najmenšia zmena môže navždy posunúť celý obraz. Na druhej strane, ak budete pokračovať, nájdete celkom novú krásu v inom usporiadaní rovnakých kúskov. Je to krásna metafora lásky a toho, ako sa svet zdá oveľa krajší, keď ste zamilovaní,“ povedala o posolstve CD speváčka Amy Sheppard.

Bonnie Tyler – The Best Is Yet To Come
Waleská speváčka chcela prísť so svojim osemnástym albumom už pred rokom, no kvôli pandemickej situácii sa rozhodla počkať. O tucet nových piesní sa autorsky podelil Neil Lockwood, Steve Womack a svojou troškou prispel aj producent David Mackay. Narazíte tu aj na dve cover verzie: I´m Not In Love od 10cc a Catch The Wind od Donovana.

Willie Nelson – That´s Life
Country legenda svojich fanúšikov nezanedbáva a navyše má neustále chuť skúšať aj iné žánre vrátane popu a swingu. Pred tromi rokmi vzdal albumom My Way hold Frankovi Sinatrovi, a teraz na túto nahrávku nadväzuje. Zo Sinatrovho repertoáru si vybrať jedenásť piesní a nanovo ich nahral spolu s jazzovou kapelou. Mimochodom, v I Won´t Dance budete počuť Dianu Krall.


BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Erika Rein – So Long
Mladá slovenská speváčka s príjemne zamatovo posadeným hlasom síce svoju novinku So Long odspieva v angličtine, ale má aj ambície písať viac skladieb v rodnom jazyku. Singel je dôkazom, že aj u nás sa pri talente dá nahrať kvalitná hudba.

Justin Bieber Peaches
Nový album Justice chce pubertálnym fanúšičkám Justin vmasírovať do ušiek aj pomocou klipu Peaches. Pohodová skladba, pri ktorej si môžu slečny večer do denníčkov písať o láske, má slušné hudobné kritiky.

Viac dobrej hudby:

Ešte horúce albumy čakajú na vaše vypočutie
Nájdite si čas na osviežujúce hudobné novinky
Uši do pozoru: Marec je aj mesiacom dobrej hudby

Facebook Comments