Jedlo je tu na to, aby nám život spríjemnilo, ale viete, že niektoré jedlá v sebe skrývajú nebezpečenstvo a doslova vás môžu zabiť? Pozrite sa na ne spolu s nami a položte si otázku, ochutnali by ste ich?

Ryba Fugu (Japonsko)
Ak niekde počujete o jedlách, ktoré vás môžu zabiť, na aké si v tom momente spomeniete? Pre mnohých bude jedlom číslo jeden japonská špecialita v podobe ryby Fugu. Stala sa ikonou medzi nebezpečnými jedlami, a tak o nej kolujú mnohé legendy. Fugu je delikatesa, no má v sebe háčik. Tým je prudký jed tetrodotoxín, ktorý spôsobuje ochrnutie a následnú smrť. Malá chyba pri príprave tejto ryby znamená bolestivú smrť. Jedna ryba totiž obsahuje smrteľnú dávku pre tridsiatich ľudí a jej jed je 1200-krát silnejší než kyanid! Aj napriek tomu sa Fugu teší mimoriadnej popularite kvôli svojej jemnej chuti. Fugu môže pripravovať len vyučený majster, ktorý sa tejto procedúre venuje niekoľko rokov, má licenciu a dokáže odstrániť toxické časti ryby tak, aby bola jedlá a aby si ju zákazník mohol vychutnať. Fugu sa najčastejšie podáva nakrájaná na tenučké pásiky ako sashimi, sú takmer až priesvitné. Kúsky ryby si napokon namáčate do sójovej omáčky. Tak čo, dali by ste si povedať?

Foto: Adobe Stock

Sannakji (Južná Kórea)
Medzi najnebezpečnejšími jedlami sveta sa z Japonska nevyberieme ďaleko, pretože ďalšia zastávka je „za rohom“, teda v Južnej Kórei. Kórejčania milujú morské plody, takmer všetko vylovené z mora a milujú ich čerstvosť, ktorá je v krajine pravidlom. Chobotnica zvaná Sannakji už čerstvejšia jednoducho byť nemôže, pretože ju dostanete v špeciálnych podnikoch, kde ju pripravia priamo pred vašimi očami. Ostrým nožom sa narežú kúsky chobotničky a v tom momente si ju vezmete na paličky a pustíte sa do nej. Trik je v tom, že sa tieto kúsky ešte hýbu, pretože nervová sústava stále žije. Niekedy si dokonca celú malú chobotničku namotáte na paličky a vložíte do úst. Tým, že chápadlá sa v ústach stále hýbu, môže byť z tohto jedla vražedná zbraň. Ak sa chápadlo prilepí na hrdlo, gurmán sa môže ľahko zadusiť a Sannakji bude jeho poslednou večerou.

Foto: Adobe Stock

Casu Marzu (Sardínia)
Svoje zastúpenie v bizarnom rebríčku jedál má aj talianska Sardínia. Taliansko sa nám spája s najlepšími jedlami sveta, no nájdete tu aj výnimky a presne takou je tradičný syr zvaný Casu Marzu. Čo môže byť na syre nebezpečné? Casu Marzu preslávilo to, že po jeho výrobe ho nechajú vonku na slnku jemne nahnívať, aby sa doň nasťahovali červy. Až vtedy získa podľa „fajnšmekrov“ pravú chuť. Syr sa vďaka nim stane toxickou časovanou bombou, pretože ak si ho chcete vychutnať, musíte ho jesť aj so živými červami. To, že sa vám hýbu na jazyku, už mnohých odradí, čo je horšie, žijú aj po prehltnutí a môžete si spôsobiť veľké komplikácie. Syr dokonca zakázala dovážať nielen Európska únia, ale aj USA.

Foto: Adobe Stock

Hákarl (Island)
Islandské tradičné jedlo zvané Hákarl patrí do drsnej a krásnej krajiny, no pôžitok z neho nebude mať veľa ľudí. Hákarl za svojím exotickým názvom ukrýva špeciálne upravené mäso žraloka. Žraloky, ktoré sa objavujú neďaleko Islandu, majú v sebe veľké množstvo jedu a močoviny, a preto je ich surové mäso nejedlé. Aby sa dalo konzumovať, musí prejsť prípravou, ktorá zahŕňa to, že sa žraločie mäso nechá fermentovať, ba dokonca sa nechá zhniť, aby sa jed stratil. Môžete sa doň pustiť až po niekoľkých mesiacoch, mal by byť bezpečnou pochúťkou. Takto odstáte mäso sa zbaví jedov a už vás nezabije. Ak by ste sa doň pustili skôr, zrejme by ste to neprežili. Hákarl nie je pre padavky, pretože mnohí sa nedostanú ďalej ani cez jeho arómu.

Foto: Adobe Stock

Ackee (Jamajka)
Nie každé tropické ovocie si môžete len tak odtrhnúť zo stromu a vychutnať si ho plnými dúškami. Exotické Ackee, typické pre Jamajku, vás môže totiž zabiť, ak by ste si ho odtrhli a nebolo by úplne dozreté. Aj preto sa o národnom ovocí tejto karibskej krajiny niekedy hovorí ako o „zakázanom ovocí“, pretože je lepšie kúpiť si ho na trhovisku u tých, ktorí ho poznajú. Nezrelé Ackee totiž obsahuje priveľa jedu zvaného hypoglycín či ďalšie toxíny. V tom lepšom prípade vás bude bolieť žalúdok a budete zvracať. V tom horšom prípade vám nebezpečné látky tropického ovocia môžu privodiť kómu či dokonca smrť.

Foto: Adobe Stock


Koi Pla
(Thajsko)
Thajské jedlá majú medzi mnohými vo svete povesť najlepšej ázijskej kuchyne, no aj tu môžete šliapnuť vedľa. Nielen to, tento krok vedľa vás dokáže priviesť až na okraj pomyselnej priepasti medzi životom a smrťou. Špecialita menom Koi Pla nie je jedlo, ktoré by ste našli v ponuke bežnej thajskej reštaurácie. Nájdete ho v najchudobnejšom regióne zvanom Isan na severovýchode krajiny a pozostáva z kúskov surovej ryby, červených mravcov, byliniek a šťavy z limetky. Už táto kombinácia by mohla zapnúť akýsi vnútorný radar a dať ruky preč. Problémom tohto jedla je práve surová ryba, ktorá v sebe nesie parazitov a infekcie. Práve Koi Pla sa v regióne spája s rakovinou pečene, ale aj ďalšími problémami. Ostaňte v Thajsku radšej pri Pad Thai, zelenom karí či Tom Yume.

Foto: Adobe Stock

Igunaq (Grónsko)
Igunaq síce nepatrí medzi najznámejšie jedlá sveta, no ak by ste sa ocitli v arktických podmienkach v Grónsku alebo v severnej Kanade či dokonca na Čukotke, zrejme by ste sa s ním stretli. Vyskytuje sa totiž v najchladnejších častiach sveta ako arktická chuťovka a tradične sa pripravuje z fermentovaného mäsa z mroža. Keď sa mäso nakrája a pripraví, nechá sa na jeseň fermentovať, cez zimu sa zmrazí a konzumuje sa až na ďalší rok. Dajte si na Igunaq pozor, pretože bez problémov ho môžu konzumovať iba tí, ktorí ho poznajú od malička a sú na ňom odchovaní. Fermentácia totiž produkuje jed a jeho pôsobením sa môže botulotoxín dostať do tela a človeka vie v krajnom prípade aj zabiť.

Foto: Adobe Stock

Hotdog (USA)
Aj niektoré nevinné a svetovo obľúbené jedlá v sebe ukrývajú hazard, a tak sme si na koniec rebríčka nechali jedno jedlo, ktoré ochutnal už takmer každý. Skvelý, pravý americký hotdog je totálnou chuťovkou a ak ste v New Yorku, jednoducho nemôžete odísť bez toho, aby ste ho skúsili. Tušili by ste však, že práve hotdog sa môže považovať za nebezpečné jedlo? Niektorí poukazujú na škodlivosť mäsa, ktoré prešlo rôznymi procesmi, no ešte väčším nebezpečenstvom je možnosť zadusenia. Áno, zadusiť sa dá akýmkoľvek jedlom, však? Vedci však opísali tvar hotdogu ako niečo, čo dokáže spomedzi jedál najjednoduchšie zapchať dýchaciu trubicu najmä u detí. Aby sme to podložili faktami, až 17 % fatálnych prípadov detí do 10 rokov v súvislosti s udusením má na svedomí nevinne vyzerajúci hotdog!

Foto: Adobe Stock

Mohlo by vás zaujať:

Trúfate si na najpikantnejšie jedlá na svete?
Kde si u susedov vychutnáte michelinskú gastronómiu?
Malajská Laksa: Vychádzajúca hviezda streetfoodu

Facebook Comments