Miestna kuchyňa patrí medzi najfascinujúcejšie na svete, pretože sa v nej miešajú indické, čínske, indonézske, thajské aj lokálne predstavy a vďaka tomu je Malajzia explóziou chutí. Jedným z najzaujímavejších jedál je polievka zvaná Laksa, polievka s dušou, ktorá za posledné roky získala popularitu a stúpa na gastronomický olymp. CNN zaradilo Laksu medzi 50 najlepších jedál sveta, a to už stojí za ochutnanie, nemyslíte?

Fúzia národov, fúzia chutí
Malajská polievka Laksa u nás ešte nemá také meno ako božský vietnamský vývar Pho, thajský Tom Yum alebo japonský Ramen, ale to všetko sa môže zmeniť. Laksa má v sebe obrovský potenciál a jej dušu tvorí prelínanie chutí a národností. Malajziu vystihuje dokonale, pretože aj ona je spleťou národov, náboženstiev, predstáv o živote, spleťou etník a ingrediencií. Počiatky Laksy sú zahalené tajomstvom storočí, no ak by sme hľadali jej korene tu na Malajskom polostrove, určite by sme sa stretli s Čínou, ktorá do týchto končín prichádzala už pred stovkami rokov. Číňania so sebou na lodiach priniesli rezancovú polievku a v Malajzii sa k nej pridali koreniny, kokosové mlieko či karí. Fúzia bola na svete! Nielen v gastronómii, ale aj v kultúre a splynutím Číňanov a Malajcov či Indonézanov vznikla unikátna etnická skupina Peranakanov. Práve tí sa považujú za dedičov tradičných receptov a Laksu, ako ju poznáme dnes, priviedli na svet vďaka tomu, že dokázali citlivo namiešať to najlepšie, čo Malajský polostrov poskytoval. Aj napriek tomu sa dodnes bije Čína, Malajzia, Indonézia aj Singapur o to, kto má najväčšie zásluhy na jej vzniku.

Polievka prevoňaná diaľkami
Slovíčko „laksa“ skrýva ešte nejedno prekvapenie, pretože ak by sme ho hľadali v histórii, dostali by sme sa až do perzského či indického prostredia. Tam totiž pod podobným slovom poznali rezancové polievky a „lakshah“ nájdeme dokonca aj v sanskrte ako číslovku „sto tisíc“. Tá predstavuje rezancový koláč, z ktorého vytŕčalo „sto tisíc rezancov“. Iní si myslia, že pochádza z kantónčiny, kde predstavuje „pikantný piesok“, teda sušené pomleté krevety, ktoré dodajú polievke nezameniteľnú chuť. Aj na jej menách vidno, ako veľmi je jej príbeh zamotaný. Z anonymity vyniesli túto polievku slávne prístavy Malajského polostrova. Tam sa obchodovalo, voňali exotickými koreninami, surovinami, tu sa stretávali ľudia z Indie, Sumatry, Číny, Thajska, tu sa vymýšľali chute, ktoré mali dobyť svet. V prístavoch, akými sú Melaka, Singapur, Medan, Penang alebo Kuching, sa priviedlo toto jedlo k tomu, čo by sme dnes opísali ako dokonalosť.

Každá Laksa chutí inak
Popularita Laksy však nie je ukrytá v jej príbehu, ale v chuti a čerstvých surovinách, ktoré dokáže juhovýchodná Ázia ponúknuť. Laksa sa adaptovala v rôznych kultúrach, krajinách a ako to už býva dobrým zvykom, každé etnikum, ktoré si ju osvojilo, ho pripravuje trošku inak. Zoberme si, koľko verzií bryndzových halušiek poznáme a ak ich vynásobíme desiatimi, získame predstavu o tom, ako veľmi sa môžu jednotlivé varianty Laksy líšiť. Základom je poctivý vývar pripravujúci sa niekoľko hodín a hrubé rezance tzv. „laksa noodles“, ktoré sa doplnia o mäso alebo krevety, kúsky zeleniny, čili, bylinky či dokonca kokosové mlieko a ďalšie ingrediencie. Každý ju pripravuje podľa svojich starých rodinných receptov, a preto sa hovorí, že každá Laksa chutí inak a nikdy neochutnáte dve rovnaké. Táto polievka má niekoľko svetoznámych variácií a medzi tie najznámejšie patrí Curry Laksa, penangská Asam Laksa alebo Sarawak Laksa zo severného Bornea. Aké sú a ako sa medzi sebou líšia?

Curry Laksa
Najtypickejšou predstavou, akú môžete o Lakse mať, je verzia, ktorú svet pozná pod názvom Curry Laksa, teda Laksa na spôsob karí. Jej základom je dokonalý vývar prepojený s lahodným kokosovým mliekom, ktoré polievku príjemne zjemní, a kvalitná domáca karí pasta. Súčasťou polievky sú neodmysliteľné ryžové rezance, ale aj kúsky tofu, varené vajcia, čerstvé fazuľové výhonky a exotický závan jedla vďačí svojej chuti aj čili papričkám. Najlepšou variáciou tejto Laksy je tzv. Nyonya Laksa, kde jej chuť vybičuje ešte krevetová pasta, limetka aj čerstvé krevety. Slovíčko Nyonya prezrádza, že patrí pod kultúru Peranakanov, teda fúzii medzi čínskymi a malajskými vplyvmi. S jej ochutnávaním tak ochutnávate aj kúsok histórie Malajského polostrova. Singapur dokonca vytvoril aj svoju vlastnú verziu menom Katong Laksa, ktorá obsahuje mleté sušené krevety a tým získa svoju charakteristickú „pieskovú“ chuť.

Vynikajúcu Laksu s týmto menom nájdete v čínskej štvrti v Singapure, kde je dodnes táto kuchyňa súčasťou bohatého kulinárskeho dedičstva. Sadnite si na ňu do podniku na rohu ulíc Smith Street a South Bridge Road.

Foto: Tomáš Kubuš

Asam Laksa
Asam Laksa je hneď po karí Lakse najbežnejšou verziou skvelej ázijskej polievky. Ak by ste ich mali obe na jednom stole položené vedľa seba, nikdy by vám nenapadlo, že sa pozeráte na tú istú polievku. Kým Curry Laksa má vďaka kokosovému mlieku svoje charakteristické zafarbenie, Asam Laksa pripomína vývar s unikátnym splynutím ingrediencií. Asam Laksa má svoje korene na severe Malajzie, na ostrove Penang, ktorý vyniká svojím koloniálnym dedičstvom a prelínaním čínskej aj indickej kultúry. Penang akoby mal z každého ázijského kúta nejakú drobnosť a presne tak môžeme chápať aj Asam Laksu. Slovíčko „Asam“, ktoré si polievka drží v názve, predstavuje v malajčine niečo kyslé a tou zázračnou surovinou je čerstvý tamarind. Okrem neho do nej pridávajú silnú rybaciu omáčku, krevetovú pastu, zázvor a aby sa zvýraznili bizarné chute, nájdete v nej aj kúsok ananásu, uhorku a čerstvú mätu. Prvá lyžička Laksy je explózia chutí, pretože v nej cítite kyslosť tamarindu, horké chute prichádzajú z krevetovej pasty, pikantnú chuť zdôrazní čili a o sladkosť sa postará ananás. Nikdy by vám nenapadlo, že tieto chute do seba zapadnú a vy si užijete fantastickú polievku a gastronomický zážitok.

Výbornú Asam Laksu nájdete na ostrove Penang v jeho hlavnom meste Georgetown na nočnom streetfood trhu na ulici Lorong Baru alebo na malom trhovisku neďaleko čínskej drevenej štvrte Chew Jetty.

Foto: Tomáš Kubuš

Sarawak Laksa
Hoci by sme mohli Sarawak Laksu zaradiť pokojne aj medzi karí verzie, zaslúži si samostatné oddelenie, pretože podľa mnohých je práve táto Laksa zo severných častí ostrova Borneo tou najlepšou Laksou, akú viete ochutnať. Na prvý pohľad sa podobá na Nyonya Laksu, ale je jemnejšia, voňavejšia a okrem klasiky sa na jej výrobu môže použiť aj kurací vývar a jej dušou je pasta z viac než dvadsiatich ingrediencií, no môže ich byť až tridsaťšesť! Tú si každý predajca pripravuje doma a sú to rodinné tajomstvá, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Jej chuť je taká zaujímavá, že sa kvôli nej oplatí merať cestu do mesta Kuching na severe Bornea. Rezance sa rýchlo namočia v horúcej vode, pridajú sa k nim kúsky kuracieho mäsa, krevety, fazuľové výhonky a všetko sa to napokon zaleje vývarom, ktorý premenila čarovná „laksa pasta“ na božský nektár. Ešte najemno nasekaná omeleta, limetka, pikantný sambal a pustite sa do toho! Túto Laksu mal vymyslieť v 40. rokoch 20. storočia Goh Lik Teck, no spopularizovala sa až o dvadsať rokov neskôr. Sarawak Laksa patrila k najobľúbenejším jedlám Anthonyho Bourdaina a naozaj sa niet čomu diviť.

Jednu z najlepších chutí, akú môže mať Sarawak Laksa, nájdete na Borneu v meste Kuching v malom podniku Poh Lam Laksa v streetfood komplexe Chong Choon Café.

Foto: Tomáš Kubuš

Ďalšie chutné šmakotky od autora:

Trúfate si na najpikantnejšie jedlá na svete?
Singapur a streetfood s Michelinom
Kobe steak: Čo poviete na najdrahší steak na svete?

Facebook Comments