Tou je hotel Danieli, ktorý sa môže podľa televízie CNN pochváliť prívlastkom jedným z najlepších honosných hotelov mesta. História bohato zdobenej budovy siaha do 14. storočia k miestnemu rodu Dandolovcov, ako rodinného sídla. Hotelom je od roku 1822. Hlavným architektonickým prvkom je štvorpodlažné nádvorie, ktoré je pokryté oblúkmi v byzantskom gotickom štýle a poskytuje prirodzené slnečné svetlo. Foyer vedie na otvorené schodiská s balustrádami až do zariadených izieb a apartmánov. Aj keď je k dispozícii výťah, schodisko je natreté zlatou farbou. 204 izieb a suít hotela je rozmiestnených v centrálnej budove s tromi krídlami. V pôvodnom krídle hotela sú izby orientované na lagúnu a veľké izby v paláci z 19. storočia. Hostí uchváti aj obrovský krb. Päťhviezdičkový Danieli hľadajte podľa ružovej fasády s mramorovými parapetmi, bielymi vežičkami a balkónmi so zahrotenými oblúkmi.

Foto: danieli.hotelinvenice.com

Poloha na (ne)zaplatenie
Hotel nájdete na ulici Riva degli Schiavoni 4196 kúsok od námestia svätého Marka (0,4 km). V blízkom okolí je mnoho obľúbených architektonických zaujímavostí a atrakcii. Len v krátkosti spomenieme – vodný autobus San Zaccaria (0,1 km), Most povzdychov (0,1 km), Veľký kanál (0,4 km), Dóžov palác (0,4 km) alebo Múzeum námornej histórie (0,7 km)

Foto: danieli.hotelinvenice.com

Luxus priťahuje slávnych
Počas rokov sa tu zastavilo veľa známych a slávnych osobností z radov umelcov, spisovateľov, hudobníkov, medzi nimi napríklad Goethe, Wagner, Charles Dickens, Leonard Bernstein, herec Harrison Ford či filmár Steven Spielberg. Miesto je obľúbeným aj pre filmárov. V roku 2010 boli nakrútené zábery pre film The Tourist (s Johnny Deppom a Angelinou Jolie).

Foto: danieli.hotelinvenice.com

Niečo pre hladných a unavených
Večernú romantiku vo dvojici alebo občerstvenie na úrovni poskytne hosťom reštaurácia Terrazza Danieli, ktorá láka na magickú cestu pre zmysly. Tá sleduje orientálne vplyvy obchodníkov s korením a mieša ich s prísadami z lagúny. Okrem jedla je tu ďalším lákadlom výhľad na Benátsku lagúnu a Veľký kanál.

Na hotelovú tému pridávame:

Zakúste výnimočnosť starého: Hotel v srdci Los Angeles
Honosný hotel v zajatí horských masívov
Duch škótskej tradície ukrytý v hoteli

Facebook Comments