Osemdesiat dobrovoľníčok bolo rozdelených do štyroch skupín – 1. varila vlastné jedlo, 2. sledovala program o varení, 3. si maľovala a 4. bola kontrolná. Potom mali všetci zjesť plnený wrap. Vedci zmerali, koľko ich každý účastník zjedol, a vyhodnotili ich túžbu pokračovať v jedle („Teraz by som mohol jesť“, „Nechcem jesť“ a „Myslím na jedlo“…). Článok o tom uverejnil aj web surrey.ac.uk.

Z riadeného experimentu vyplynulo, že ľudia sledujúci podobné programy zjedli o 14 percent viac jedla ako tí, ktorí sa pred konzumáciou venovali inej činnosti. „Zistili sme, že aktívna príprava jedla alebo sledovanie toho, ako niekto pripravuje jedlo, môže viesť k zvýšenému pocitu hladu a k väčšiemu príjmu potravy“ uviedla vedúca štúdie profesorka psychológie zdravia Jane Ogdenová.

Závery nie sú prekvapujúce, ale sú prvým vedeckým dôkazom o tom, že programy o varení prispievajú k obezite ľudskej populácie. Na druhej strane takéto zistenie vieme využiť v náš prospech. Ak sa relácie  správne zamerajú, tak môžu nasmerovať ľudí k zdravšiemu stravovaniu.

Mohlo by vás zaujať:

Ide to aj bez kuchyne: Tento Slovák vám uvarí chutný obed v lese
Dvaja srbskí kuchári zvládnu epické jedlá aj v divočine
Prečo jesť či nejesť rukami?

Facebook Comments