Dokonale namiešaný pop, inšpirovaný tým najlepším z najlepšieho v histórii tohto žánru, vás možno vráti v čase, no vaše nohy nenechá bez pohybu.

Úvodná skladba rovnomenného albumu What the Future Holds je ako miniaplikácia určená na potlačenie úzkosti a temnoty z koronavírusu. Túto pulzujúcu popovú vecičku, evidentne ovplyvnenú skladbou Physical od Dua Lipa, napísali Sia a Greg Kurstin. Svojou klubovou atmosférou je predurčená stať sa jedným z najlepších a najchytľavejších singlov kapely. Tóny ďalšej skladby nás posúvajú k hudobnému štýlu Abby. Something in Your Eyes je zvukovým sentimentom rovnako ako skladby Heartbreak in the City a Come and Dance with me, v ktorom cítiť ozvenu ich vlastného veľkého hitu Summer of Love.

Fanúšikov kapely Roxette poteší skladba Clouds, ktorá pôsobí tak, akoby bol jej autorom Per Gessle. Stredné tempo tohto songu je príjemným odreagovaním, ktoré dáva poslucháčovi vydýchnuť. Schopnosť skupiny Steps prinášať veľkolepé balady v strednom tempe podčiarkuje aj skladba Fathers Eyes, ale aj To the one, nostalgická a zasnená pesnička odkazujúca na 80. a 90. roky. Úvod tohto retro skvostu pripomína Bananaramu a ich Venus, no po prvých tónoch syntetizátora zasa tvorbu Pet Shop Boys. Za povšimnutie stoja aj skladby Under my Skin, Don’t you Leave us Halfway a Hold my Heart. Zatiaľ čo Don’t you Leave us Halfway je jednou z reflexnejších skladieb, pojednávajúcou o opakovaných rozpadoch a návratoch skupiny Steps, Hold my Heart je ťažkou klavírnou záležitosťou s niekoľkými pôsobivými zmenami, ktoré každému členovi dávajú možnosť predviesť svoj hlas. Výsledok je atmosférický a zároveň nádherne pochmúrny.

Tracklist uzatvára albumová verzia úvodnej skladby s reflexívnejším ukončením, ktoré akoby podčiarkovalo jej názov a natískalo otázku, čo skupine prinesie budúcnosť. Skupina Steps je „nehanebnému“ popu verná už 23 rokov. Hoci sa kariéra skupiny blíži k štvrťstoročiu, stále produkuje špičkové hity pre fanúšikov tohto žánru, ktorých počet sa výrazne zredukoval. Nový album What the Future Holds je veľmi húževnatou zmesou tanečného popu, harmónie podobnej Abbe a veľkými baladami s príjemnou atmosférou a elektronikou. Bez ohľadu na všetko, musíme objektívne skonštatovať, že ide o najlepší album skupiny od ich bezchybného debutu z roku 1998. Steps, klobúk dole!

DISKOGRAFIA
1 STEP ONE: Jive, 1998
2 STEPTACULAR: Jive, 1999
3 BUZZ: Jive, 2000
4 LIGHT UP THE WORLD: Warner Music, 2012
5 TEARS ON THE DANCEFLOOR: Absolute, 2017

Smelo si pustite do uší:

Požehnanie od Faithless prináša novinka All Blessed
Intímne pozície Ariany Grande … si môžete vychutnať už teraz
Alicia Keys: Pohľad na svet a na seba

Facebook Comments