On The Road Truck Simulator
Kto už má odjazdených pár tisíc kilometrov v hre Euro Truck Simulátor, pre toho táto hra nebude veľký prekvapením. Ale minimálne jedno tu je. Ako vodič viete vyjsť z kabíny, odovzdať doklady o transporte či otvoriť korbu s tovarom. Viete tu celkovo odjazdiť 6500 km po nemeckých diaľniciach či okreskách (v pomere 1:10). Pekná okolitá krajina je výsledkom reálnych satelitných dát. Pracovné cesty vás zavedú aj do 15 veľkomiest (Hamburg, Brémy, Hannover , Berlín…). Na prepravu nemusíte byť sami, pokojne si rozbehnite vlastnú firmu a najímajte vodičov. Okrem jázd tak máte na starosti aj firemné financie a chod spoločnosti. Ekonomické plánovanie trás, povinný odpočinok či výber vhodných áut – od 18 tonových truckov po Gigaliner (kamión s prívesom). Samotné jazdy truckov sú veľmi realistické, vodiči telom a dušou teda neváhajú.

Platforma: PS4, PS5, Xbox One
Dostupné od: 25.2.2021

Monster Jam: Steel Titans 2
Téma ťahačov ostáva, ale s týmito sa viete poradne vyblázniť v piatich svetoch, online režimoch a pri kaskadérskych kúskoch. Titul sľubuje oproti predchodcovi vylepšenú hrateľnosť – vo fyzike, režime kariéry a celkovom prieskume máp! Navyše o titul šampióna sa súťaží na autentických štadiónoch. Stačí nasadnúť do 38 pripravených monštier (vrátane top strojov Higher Education, Sparkle Smash a Grave Digger) na obrovských pneumatikách a ostatným ukázať, že to s vami nebudú mať v tejto arkáde ľahké.

Platforma: PS4/PS4 Pro, PS5, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, PC
Dostupné od: 2.3.2021

Maid of Sker
Tu nebude o adrenalín a prepotené tričko núdza, miestami aj zabudnete dýchať. Dokonca to tvorcovia vašej postave aj občas „odporúčajú“. Pred vami totiž stoja nočné mory Tichých. Desivý príbeh je inšpirovaný waleským folklórom, ktorý vás prenesie do odľahlého hotela v roku 1989. Poriadny survival horor asi nie je pre každého, ale na zmenu hernej chuti ho možno vyskúšate. Titul z dielne Wales Interactive má viac koncov a systém umelej inteligencie je založený na 3D zvuku. Musíte prežiť bez likvidačnej zbrane (máte iba zvukové pomôcky). Ak na to nájdete odvahu, tak hlavne nerobte žiadnu paniku …. a pekne potichu.

Platforma: Nintendo Switch, PS4, Xbox One
Dostupné od: 26.2.2021

Neprepásnite:

Herné rozptýlenie nielen do lockdownu: Akcia pre dospelých
Herná akcia na december: Preveríte si mozog aj prst na spúšti
Herný pot a krv: Rozhoduj, hľadaj a … tvrdo eliminuj

Facebook Comments