Tim Storms je americký spevák a skladateľ. Je zároveň držiteľom Guinnessových svetových rekordov za „najnižší tón produkovaný človekom“ a „najširší hlasový rozsah“. Neskôr prekonal vlastný rekord v najnižšej tóne 0,7973 Hz a nový rekord v najširšom vokálnom rozsahu.

Basový spev ho zaujal už ako školáka, a tak začal spievať v cirkevnom zbore. Odvtedy sa Storms objavil v niekoškých speváckych skupinách, napr. Freedom, Vocal Union, AVB , Acappella či Rescue, a hosťoval na viacerých medzinárodných projektoch. Storms má hlasový rozsah neskutočných desať oktáv (G / G # 5 až G / G # 5). Rozšíril svoj dolný rozsah na G −7 (0,189 Hz), pričom prekonal vlastný rekord v najširšom hlasovom rozsahu pre speváka. Ako sám tvrdí, jeho najnižšiu notu môžu počuť iba slony. Niektoré vlastné tóny ani nepočuje, iba ich cíti. V jednom rozhovore dokonca uviedol „Čím som starší, tým mám nižší hlas,“ a rovno dodáva. „Nikdy som neprešiel tou adolescentnou fázou meniaceho sa hlasu.“

Timov atypický hlas má aj svoje vysvetlenie. Po vyšetrení u odborníka sa zistilo, že má oveľa väčšie hlasivky ako je bežné, a rovnako tak má nadmerne vyvinutý hlasivkový sval. Vzduch pri výdychu prechádza hlasivkovou štrbinou, ten rozochveje hlasivky, ktoré v jeho prípade vydajú jedinečný basový hlas. S ním nemá núdzu o prácu vo svojom obore.

Mohlo by vás zaujať:

Duševná potrava pre fanúšikov dobrej hudby
Zvučné hlasy sa hlásia o vašu priazeň: Kto vydal niečo nové?
Bez silných hlasov a hutných gitár to nepôjde

Facebook Comments