The Weeknd  – The Highlights
Druhý album najväčších hitov kanadského speváka Weeknda (civ. menom Abel Makkonen Tesfaye) nadväzuje na vydanie jeho štvrtého štúdiového albumu After Hours (2020) a jeho prvého albumu najväčších hitov The Weeknd in Japan (2018). Až 18 skladieb vás takmer 78 minút bude rozmaznávať v štýle alternative R&B, dark wave, new wave či dream popu.

Steve Hackett – Under a Mediterranean Sky
Bývalý člen legendárnej kapely Genesis, skvelý gitarista Steve Hackett evidentne miluje odbočky od rockovej muziky smerom k vážnej hudbe a klasickej gitare. Tentoraz sa rozhodol staviť na stredomorskú atmosféru, ktorú si užijete prostredníctvom jeho jedenástich kompozícii. Ako dopadla táto exkurzia po rôznych kultúrach, môžete v prípade záujmu preskúmať aj prostredníctvom jeho youtube kanála. Už názvy jednotlivých položiek ako Andalusian Heart či Adriatic Blue hovoria samé za seba. My, čo sme vlani necestovali, to vďaka Stevovi urobíme aspoň takto.

Amy Winehouse – The Collection
Amy Jade Winehouse bola populárna britská jazzová , soulová a rythm´n´bluesová speváčka. Napriek tomu, že odišla vo svojich 28 rokoch, zanechala po sebe nezmazateľnú stopu. The Collection je kolekciou jej piatich albumov (Frank, Back to Black, Lioness: Hidden Treasures, Live in London, Remixes), ktoré svojrázna speváčka vydala a ktorými učarovala svojim fanúšikom.

Ivan Kral – Undiscovered
Pre rokom nás navždy opustil česko – americký hudobník Ivan Kral. Album Smile už dokončiť nestihol, napriek tomu vyšiel na streame a teraz ho nasleduje kolekcia Undiscovered zložená z nikdy nevydaných nahrávok v ich autentickej podobe. Sú to piesne z pozostalosti, na ktorých hudobník spolupracoval so svojou manželkou a zároveň ich textárkou Cindy Hudson.

SLOVENSKÉ VIDEOBONUSY:

Alan Murin – Boky
Presne na Valentína si užil premiéru klip k pesničke Boky, v ktorom prevláda erotická atmosféra. Ako sám spevák dodáva “No musím sa priznať nebolo to ľahké ani pre mňa, ani pre moju priateľku a ani pre modelku, ktorá hrala vo videoklipe. Všetci traja sme stáli pred takýmto projektom po prvý krát, no myslím, že sme to zvládli na jedničku a bola to super skúsenosť.”

Majself – Závislý (prod. Fillipian)
Singel Závislý je ďalšou raperovou ochutnávkou z nového albumu, ktorý by mal vyjsť vo februári 2021 s názvom PULZ. Do šteklivého klipu si opäť prizval tú najmilovanejšiu, svoju manželku Julku.

Aless – Cit prod. Skipp
Dovolenka v Mexiku nebola pre mladú slovenskú speváčku iba o oddychu. Stihla si tam nakrútiť zábery aj pre novú skladbu.

Mohlo by vás ďalej hudobne zaujať:

Zvučné hlasy sa hlásia o vašu priazeň: Kto vydal niečo nové?
Bez silných hlasov a hutných gitár to nepôjde
Rozšírte si hudobné obzory: Nebojte sa vypočuť niečo nové

Facebook Comments